RegionWiadomość dnia

Męska antykoncepcja już wkrótce?! Ten zastrzyk działa nawet do 13 lat

To pierwszy tego typu produkt dostępny na rynku farmaceutycznym. Męski zastrzyk antykoncepcyjny ma wejść na rynek za pół roku.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Finansowana przez rząd rada badań medycznych (ICMR) zakończyła z sukcesem badania nad męskim środkiem antykoncepcyjnym w postaci zastrzyku. Jedyne co pozostało to odpowiednie regulacje prawne i akceptacja przez rząd.

W badaniu na 303 mężczyznach, produkt działał w 97,3 proc. bez zanotowania żadnych skutków ubocznych. Antykoncepcyjna nowinka to nic innego jak polimer, który wstrzykuje się do nasieniowodów. Skutecznie blokuje on transport plemników. Trwałość takiego zatrzyku to nawet 13 lat. Ma on być mniej permanentną alternatywą dla tradycyjnej wasektomii.

Stany Zjednoczone również pracują nad podobnym produktem o nazwie Vasalgel. Nie został on jednak jeszcze wprowadzony na amerykański rynek. W tym samym czasie trwają również badania nad męską tabletką antykoncepcyjną, jednak przewiduje się, że nie zobaczymy jej wcześniej niż za 10 lat.

Wprowadzany na Indyjski rynek polimer został opracowany przez profesora Guha. ICMR rozpoczął nad nim pracę już w latach 80. Na rynku ma pojawić się za pół roku.

Źródło: independent

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kolejne płatne parkingi w Katowicach! Zobacz, gdzie zapłacisz [WIDEO]

Wspaniały wieczór i wyjątkowa książka! Premiera „Maria Magdalena: kobieta taka jak Ty!” Ewy Kassali w WST w Katowicach

Śląskie: Kura JADZIA z Gliwic to HIT INTERNETU! Jest oswojona i czeka na miłość [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close