Region

XI Światowe Forum Miejskie w 2022 roku odbędzie się w Katowicach? [WIDEO]

Katowice chcą zorganizować kolejną dużą imprezę. Rząd zdecydował, że kandydatem Polski do organizacji XI Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku będą właśnie Katowice. Minister inwestycji i rozwoju chwalił dziś miasto.

 

– Piękne Centrum Kongresowe, z którego korzystamy. Mamy chyba najpiękniejszą i najlepszą muzycznie salę koncertową, więc to są niewątpliwie bardzo silne atuty Katowic. To na co na pewno będziemy musieli zwrócić uwagę i tutaj nie unikniemy od współpracy z biznesem i z innymi miastami to jest kwestia bazy noclegowej – mówi Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

Która w Katowicach jest za mała, jak na tak dużą imprezę. Światowe Forum Miejskie organizowane jest przez jedną z agend Organizacji Narodów Zjednoczonych. Minister szacuje, że do Katowic mogłoby przyjechać 20-30 tysięcy uczestników ze świata polityki i biznesu. Prezydent Katowic jest przekonany, że miasto z przygotowaniem oferty zdąży na czas.

– Na pewno panie ministrze pracy się nie boimy, rękawy zakaszemy do góry i będziemy pracować na to, żeby kolejne wielkie wydarzenia trafiały do miasta. Bo jak popatrzymy na naszą historię, to rzeczywiście z tego postprzemysłowego miasta staliśmy się naprawdę bardzo nowoczesnym i trendy miastem i to mówią wszyscy goście, którzy przyjeżdżają do Katowic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Ofertę Katowic trzeba złożyć do 15 stycznia. Organizatora Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku poznamy w kwietniu przyszłego roku.(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close