RegionSportWiadomość dnia

Z Lecha Poznań do Piasta Gliwice. Paweł Tomczyk zagra wiosną przy Okrzei!

Paweł Tomczyk został wypożyczony do Piasta Gliwice z Lecha Poznań. 20-letni napastnik będzie występował w Niebiesko-Czerwonych do końca bieżącego sezonu z możliwością przedłużenia.

 

 

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

-Czuję, że to właśnie w Gliwicach mogę się najbardziej rozwinąć. Liczę na wiele występów, w których będę mógł się pokazać kibicom oraz trenerowi. Chciałbym swoją grą pomóc drużynie powiedział Paweł Tomczyk. – Wiem, że w Piaście moja pozycja jest mocno obsadzona. Od Michala Papadopulosa i Piotra Parzyszka mogę się dużo nauczyć, ale jestem również nastawiony na rywalizację o miejsce w składzie – dodał.

20-letni napastnik jest wychowankiem Lecha Poznań, gdzie przeszedł przez wszystkie szczeble klubowej akademii. W obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy wystąpił w dziesięciu spotkaniach, w których strzelił dwie bramki. W trakcie swojej kariery grał również w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Tomczyk jest aktualnym reprezentantem Polski U-21. Razem z młodzieżową kadrą narodową wywalczył awans na tegoroczne mistrzostwa Europy.

 

– Przed tym transferem miałem okazję rozmawiać z trenerem Czesławem Michniewiczem, dlatego zdaję sobie sprawę, że najbliższe półrocze będzie dla mnie ważne w kontekście gry w reprezentacji. Na początku eliminacji grałem dużo i jestem drugim strzelcem kadry, dlatego też będę się starał, by dostać szansę gry na mistrzostwach Europy. Wiem, że Piast Gliwice może mi pomóc w osiągnięciu tego celu, a ja klubowi w osiąganiu dobrych wyników – przyznał Paweł Tomczyk.

– Paweł to zawodnik o nieco innej charakterystyce niż zawodnicy, których mamy w kadrze. Cechują go przede wszystkim szybkość i przebojowość. Chcemy, aby zwiększył konkurencję w ataku. Liczymy na jego dobrą dyspozycję w dalszej części sezonu – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

(źr: Piast Gliwice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close