AlarmRegionWiadomość dnia

Z OSTATNIEJ CHWILI! Okupacja siedziby PGG! Związkowcy chcą rozmów i podwyżek!

Górniczy związkowcy rozpoczęli okupację siedziby Polskiej Spółki Górniczej w Katowicach. Domagają się rozmów z zarządem spółki w sprawie podwyżek płac. Związkowcy zapowiedzieli, że nie opuszczą katowickiej siedziby PGG aż do skutku – czyli do spełnienia ich płacowych postulatów.

 

 

DZIURY WSTYDU! W Rudzie Śląskiej można stracić zawieszenie! Serwis SILESIA FLESZ od poniedziałku do piątku o 16.00, 17.45, 20.00 i o 23.00 w TVS!

Górnicy związkowcy rozpoczęli okupację siedziby Polskiej Spółki Górniczej w Katowicach. Domagają się rozmów z zarządem spółki w sprawie podwyżek płac. Związkowcy zapowiedzieli, że nie opuszczą katowickiej siedziby PGG aż do skutku – czyli do spełnienia ich płacowych postulatów.

Związkowcy rozpoczęli okupację siedziby PGG w Katowicach w środę, 27 listopada. Zapowiadają, że gmachu Polskiej Grupy Górniczej nie opuszczą, aż nie doczekają się rozmów z zarządem i spełnienia ich postulatów. Chodzi o podwyżki płac.

Spór zbiorowy w PGG trwa od tygodnia. Związkowe centrale działające w Polskiej Grupie Górniczej chcą podwyżek płacy zasadniczej w 2020 roku. Żądają również włączenia dodatków gwarantowanych do sumy, z której obliczane są potem nagroda barbórkowa i tak zwana czternastka – czyli nagroda roczna, wypłacana górnikom z kopalń PGG.

Górnicy, którzy rozpoczęli dzisiaj (27.11) okupację siedziby PGG zapowiadają, że jeżeli nastąpi taka konieczność, to będą spali w pomieszczeniach gmachu – między innymi na sali konferencyjnej, na której – jak sami mówią – wciąż spodziewają się szybkich rozmów z zarządem.

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zima stulecia w Polsce? Kiedy nadejdzie zima? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY, ZIMA 2019]

Mamy to! Wiktoria Gabor zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!

Policjanci spalili narkotyki. Z dymem poszło 77 kilogramów marihuany, amfetaminy i dopalaczy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Z OSTATNIEJ CHWILI! Okupacja siedziby PGG! Związkowcy chcą rozmów i podwyżek!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close