RegionSportWiadomość dnia

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wiemy jak zginął Bjorg Lambrecht. Są znane wyniki sekcji zwłok

Wiadomo, jak zginął Bjorg Lambrecht. Kolarz grupy Lotto – Soudal uległ wypadkowi na 3. etapie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Mimo wysiłków lekarzy – zmarł podczas operacji po przewiezieniu do szpitala.

 

 

Katowice kontra Sosnowiec, czyli dlaczego tu tak śmierdzi?!


Śledztwo w sprawie przyczyn wypadku i śmierci kolarza prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rybniku, która zleciła sekcję zwłok 22-letniego Belga. Dzisiaj poinformowano o wstępnych wynikach sekcji zwłok kolarza. Jak powiedziała naszemu reporterowi Barbara Drewniok, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku bezpośrednią przyczyną śmierci Bjorga Lambrechta był wielonarządowy uraz, a w szczególności uraz jamy brzusznej z masywnym krwotokiem wewnętrznym.

Teraz śledczy ustalają dokładny przebieg i okoliczności, w jakich doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Śledztwo prokuratura prowadzi w kierunku wypadku w ruchu lądowym. Prokuratura chce dotrzeć i przeanalizować wszystkie istniejące nagrania wideo, na których zarejestrowano moment wypadku, w którego następstwie zmałr 22-letni kolarz. To zarówno nagrania pochodzące ze stacji telewizyjnych jak i ze źródeł prywatnych.

Przypomnijmy, w poniedziałek 5 sierpnia podczas 3. etapu Tour de Pologne, kolarz grupy Lotto – Soudal, 22-letni Belg, Bjorg Lambrecht uległ wypadkowi. Na 48. kilometrze trasy w miejscowości Bełk, podczas upadku uderzył w przepust betonowy. Na miejscu kolarz był reanimowany, po udanej akcji resuscytacyjnej został przetransportowany do szpitala. Tam, podczas operacji – mimo wysiłków lekarzy – zmarł.

autor: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Z OSTATNIEJ CHWILI: Wiemy jak zginął Bjorg Lambrecht. Są znane wyniki sekcji zwłok”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close