RegionSportWiadomość dnia

Z Rudy Śląskiej do Watykanu. Biegowa pielgrzymka ruszyła w trasę [WIDEO]

15 zawodników wyruszyło dziś z Rudy Śląskiej, by w trakcie biegowej pielgrzymki dotrzeć do Watykanu. Celem jest uczczenie wyjątkowej rocznicy.

 

Zobaczcie również: Chorzów ma wreszcie rowery miejskie! 150 rowerów czeka na 15 stacjach


-Kolejna okrągła rocznica. 40 lat minęło od momentu, gdy Karol Wojtyła został papieżem. Biegacze ze Śląska pamiętają i po raz kolejny postanowiliśmy uczcić tą rocznice w inny sposób – nie jadąc, tylko biegnąc. I biegniemy. Chcemy 16 października w dniu wyborów o godzinie 12 zameldować się w Watykanie i pokłonić się na grobie świętego Jana Pawła II, dziękując mu za wszystko, co dla nas zrobił – mówi August Jakubik, ultramaratończyk.

Z Rudy Śląskiej do Watykanu. Biegowa pielgrzymka ruszyła w trasę
Z Rudy Śląskiej do Watykanu. Biegowa pielgrzymka ruszyła w trasę

Do Watykanu biegną także z intencjami powierzonymi im przez bliskich. Bieg ma charakter sztafety – co kilka kilometrów zawodnicy zmieniają się. W biegu udział biorą zarówno doświadczeni biegacze, jak i debiutanci.

Z Rudy Śląskiej do Watykanu. Biegowa pielgrzymka ruszyła w trasę
Z Rudy Śląskiej do Watykanu. Biegowa pielgrzymka ruszyła w trasę

-Kontynuuję tradycję rodzinną. Mój ojciec biegał też do Watykanu cztery razy. Ja dzisiaj biegnę pierwszy raz. Dzięki ojcu tradycja ciągnie się dalej – mówi Bartłomiej Zbąski, uczestnik sztafety do Watykanu. Trasa biegu prowadzi przez Czechy, Austrię i Włochy. Do Rudy Śląskiej biegacze wrócą 20 października.
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close