Za 300, za 400. Za ile ludzie sprzedają BON TURYSTYCZNY w sieci? Nieważne, bo to nielegalne!!!
Oszustwa z bonem turystycznym. W sieci, na portalach ogłoszeniowych i społecznościowych, pojawiły się ogłoszenia takie jak te, który my znaleźliśmy. Co prawda trudno je znaleźć, ale chętnych podobno nie brakuje.
Kto chciał wyrolować górników i dlaczego? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!
-Przestrzegamy osoby, które naiwnie mogą sądzić, że być może mogą sprzedać lub kupić taki bon. Nie ma takiej możliwości. Wszystko to będzie sprawdzane i weryfikowane. Co więcej, pojawiły się też inne próby zarabiania na tym bonie. Chociażby takie, że ktoś poleca swoje usługi przy rejestracji i aktywacji tego bonu – mówi Beata Kopczyńska, ZUS w woj. śląskim.
ZUS i Polska Organizacja Turystyczna przypominają, że do wykorzystania 500-uset złotowego bonu potrzebny jest nie tylko 16-cyfrowy kod. Trzeba jeszcze dysponować drugim kodem, który przychodzi na telefon beneficjenta. Jednak zdaniem ludzi związanych z branżą turystyczną to nie będzie odstraszało.
-Można się było tego spodziewać. Hotele, restauracje, pensjonaty nie będą sprawdzały czy ten bon należy się tym osobom, które chcą nim płacić. To jest niemożliwe. Dlatego w biurach podróży już się tego uniknie – mówi Jadwiga Wieczorek, prezes Śląskiej Izby Turystyki, biuro podróży Eko Tour.
Jest też możliwe, że właściciele noclegów będą dogadywali się z beneficjentami bonów. Ktoś zrealizuje u nich bon, ale nie będzie z niego korzystał i jednocześnie pokój pozostanie wolny. Polska Organizacja Turystyczna prosi o zgłoszenia przypadków nielegalnego używania bonu turystycznego na adres e-mail: nieprawidlowosci@bonturystyczny.gov.pl.
autor: Łukasz Kądziołka
Rusza KONKURS „Historyczna Pocztówka z Wakacji – 100 nagród na 100 lecie Powstań Śląskich”
Koronawirus na Śląsku: Już połowa gości z wesela pod Pszczyną ma koronawirusa
Bon Turystyczny 2020: Coraz więcej miejsc wypoczynku w bazie Polskiego Bonu Turystycznego