AlarmRegionWiadomość dnia

Koronawirus na Śląsku: Już połowa gości z wesela pod Pszczyną ma koronawirusa!

Jak informują służby sanitarne – blisko połowa gości wesela, jakie niedawno odbyło się pod Pszczyną w woj.śląskim ma koronawirusa! Na 80 gości wesela, koronawirusa stwierdzono już u 40! I to nie jedyne wesele z okolic Pszczyny, po którym koronawirus zbiera ogromne żniwo!

 

 

Czy to już druga fala koronawirusa? Znowu testy na kopalniach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Jak wynika z danych służb wojewody śląskiego, połowa gości z liczącego 80 osób wesela, które kilkanaście dni temu odbyło się w powiecie pszczyńskim ma już koronawirusa. Wszyscy uczestnicy imprezy są już pod nadzorem służb sanitarnych. Liczba zakażonych szybko rośnie – początkowo koronawirus stwierdzono u 20 weselników. Szybko jednak – po wykonaniu testów – liczba ta poszybowała na 40. Zakażeni to mieszkańcy kilku województw – śląskiego, małopolskiego i łódzkiego. Część zakażonych gości weselnych przyjechała na rodzinną imprezę z Niemiec.

Także inne wesele z okolic Pszczyny jest pod lupą sanepidu. Chodzi o wesele, na którym bawiło się około 140 osób. Najpierw zakażenia SarsCovs-2 wykryto u 3 gości weselnych. Jednak służby podejrzewają, że zakażonych może być więcej. Już wcześniej COVID-19 stwierdzono u gości wesela w Gorzycach pod Wodzisławiem Śląskim. Tu, spośród 100 osób zakażeniu uległo 16, w tym panna młoda.

 

autor: Wojciech Żegolewski
Image by Pexels from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem

24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki

Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Koronawirus na Śląsku: Już połowa gości z wesela pod Pszczyną ma koronawirusa!”

  1. głupotą jest w ogóle te wesela organizować – składanie życzeń, przekazywanie prezentów, jeden obok drugiego siedzi, wspólne tańce wspólne toalety – gdzie tu jakakolwiek ochrona?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close