KrajRegion

Ruda Śląska: Władze miasta uruchomiły trzeci miejski wymazobus

Władze Rudy Śląskiej uruchomiły trzeci miejski wymazobus. Od dziś (4 sierpnia) jego obsługa pobiera w warunkach domowych próbki od rudzian z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

 

Kolejny wymazobus wyjedzie na ulicy Rudy Śląskiej. W działaniach miasto wspiera jeszcze mobilna ekipa wymazowa, zapewniona przez Urząd Wojewódzki.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Decyzję, aby na ulice miasta wyjechał kolejny wymazobus, władze podjęły w uzgodnieniu z rudzkim sanepidem, z powodu gwałtownego wzrostu potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Rudzie Śląskiej w ostatnich dniach. 

– Obecnie liczba osób aktywnie zakażonych wynosi 400. Tak złego wyniku nie mieliśmy od początku pandemii. Sytuacja ta spowodowana jest przede wszystkim zakażeniami wśród górników z ruchu Bielszowice KWK Ruda. Ponad 2300 pracowników tego zakładu zostało objętych badanami przesiewowymi, w wyniku których na tę chwilę koronawirusa stwierdzono już u ok. 400 osób. Połowa z nich to mieszkańcy Rudy Śląskiej – mówiła prezydent Grażyna Dziedzic


 

Z powodu wzrostu zdiagnozowanych zakażeń mocno poszybowała w górę liczba mieszkańców objętych kwarantanną – obecnie jest to już ponad 1100 osób. 

– W tej sytuacji musieliśmy szybko zadziałać i uruchomić kolejny wymazobus. Bardzo dziękuję Salony Kanclerz za bezpłatne użyczenie samochodu. To nieoceniona pomoc! Ze strony miasta zapewniliśmy natomiast kierowcę, pielęgniarkę, paliwo i środki dezynfekcyjne, a Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej przekazała środki ochrony osobistej – mówiła prezydent Grażyna Dziedzic

Warto przypomnieć, że na podobnej zasadzie funkcjonują wymazobusy, które miasto uruchomiło we współpracy z firmą Fraikin oraz Poradnią Medycyny Rodzinnej Szpakmed – Godula.

 

źr.: rudaslaska.com.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem

24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki

Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close