KrajRegionWiadomość dnia

Za kółkiem bez prawa jazdy? Szykuje się REWOLUCJA w przepisach! Przed egzaminem szkolenie z… rodzicem

Osoba, która ma więcej niż 17 lat i ukończyła szkolenie, przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy będzie mogła doszkolić się pod okiem rodzica – takie zmiany zakłada projekt przepisów o kierujących pojazdami. Ministerstwo Infrastruktury złożyło go w kancelarii premiera.

Według nowych przepisów młody kierowca, zanim przystąpi do egzaminu na prawo jazdy w WORD-zie, mógłby jeździć pod okiem rodzica co najmniej rok – bardzo prawdopodobne, że nawet dwa lata.

By wsiąść do samochodu młody kierowca będzie musiał mieć ukończone 17 lat, zakończone szkolenie praktyczne i zdane egzaminy wewnętrzne. Wtedy będzie mógł prowadzić auto – pod warunkiem, że w fotelu obok usiądzie rodzic lub opiekun prawny, który sam ma prawo jazdy od co najmniej 5 lat.

Jak podaje RMF24.pl, samochód którym odbywać się będą jazdy z rodzicem, nie musi być wyposażony w dodatkowy hamulec, czy lusterka. Będzie musiał być jednak oznakowany.
Młodego kierowcę jadącego pod okiem rodzica obowiązywać ma limit prędkości. Do 50 km/h w terenie zabudowanym i do 80 km/h w terenie niezabudowanym. Taki samochód nie będzie mógł poruszać się po drogach ekspresowych i autostradach.
Źródło: RMF24.pl
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Za kółkiem bez prawa jazdy? Szykuje się REWOLUCJA w przepisach! Przed egzaminem szkolenie z… rodzicem”

  1. Idiotyczny pomysł !!!! Kto tym krajem rządzi !!! Wypadków już jest stanowczo za dużo a co dopiero gdy na prawym fotelu nie będzie możliwości jakiego kolwiek zadziałania przez tego rodzica …. Szkoda słów oby to nie przeszło wystarczy że jeżdżą tymi samochodami 50ccm i stwarzają zagrożenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close