KrajRegion

Zabrzańskie Klasyki Nocą już 16 kwietnia [ZAPOWIEDŹ]

Spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Opola, Krakowa i Wrocławia!

 

Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 18 16 kwietnia 2015 roku (czwartek) na pl. Warszawskim w Zabrzu. Około godz. 19.25 ruszą kolumny (każda złożona z dziesięciu samochodów), które ulicami Padlewskiego – 3 Maja – Goethego – de Gaulle'a – Wolności – Karola Miarki – Religi – Bytomska – Okrzei – Rodziewiczówny – Lelewela dotrą na zabrzański Borsigwerk.

 

Około godz. 21.30 zwarte kolumny wrócą na pl. Warszawski Impreza zakończy się około 22.

 

Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Stawi się między innymi Lincoln Town Car z 1987 roku, datsuny, zastawy, trabanty oraz zabytkowe fiaty. Prócz tego przewidujemy pojawienie się wielu youngtimerów oraz pojazdów tuningowanych w stylu ratstyle, cultstyle czy germanstyle.

 

Kwietniowa edycja organizowana jest pod hasłem „Pomagajmy!”. Dlatego o godz. 18.30 przewidujemy profesjonalny pokaz, który wszystkim uczestnikom przypomni podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W organizacji tego elementu imprezy pomoże nam Pogotowie Ratunkowe Eskulap, które ochoczo włączyło się w promocję bezpieczeństwa.

 

Co więcej, nową tradycją Zabrzańskich Klasyków Nocą jest pomoc w zbiórce na rzecz potrzebujących. W listopadzie wspieraliśmy akcję zbierania darów mikołajkowych dla podopiecznych zabrzańskiego domu dziecka, a tym razem planujemy wesprzeć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za naszym pośrednictwem zwierzakom można przekazać: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem!). Potrzebne są również obroże, szelki i smycze!  

 

źródło: organizator wydarzenia

 

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close