RegionWiadomość dnia

Zabrze: Małgorzata Mańka-Szulik pokonała Agnieszkę Rupniewską. Będzie prezydentem 4. kadencję

Małgorzata Mańka-Szulik wygrała różnicą niemal 1500 głosów II turę wyborów prezydenckich w Zabrzu. Pokonała w niej kandydatkę Koalicji Obywatelskiej, Agnieszkę Rupniewską. Tym samym została prezydentem Zabrza już 4. kadencję.

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

Jak podaje już oficjalnie Państwowa Komisja Wyborcza, Małgorzata Mańka-Szulik w II turze wyborów zdobyła 23851 głosów, czyli zdobyła 51,5 procentowe poparcie w prezydenckiej dogrywce w Zabrzu. Jej kontr-kandydatka, z Koalicji Obywatelskiej, Agnieszka Rupniewska – dostała 22381 głosów, zdobywając tym samym (48,4 proc.poparcia.

Zarówno Mańka-Szulik jak i Rupniewska weszły do II tury wyborów w Zabrzu pokonując aż sześcioro innych kandydatów. Zabrze pod tym względem było śląskim rekordzistą – o fotel prezydenta miasta walczyło w I turze aż 8 osób.

Dla Małgorzaty Mańki-Szulik to będzie już 4. kadencja na stanowisku prezydenta Zabrza. Po raz pierwszy wybory wygrała w 2006 roku, pokonując wówczas kandydata PO, Rafała Marka. W wyborach w 2010 i 2014 roku w Zabrzu dogrywki nie były potrzebne – Małgorzata Mańka-Szulik wygrywała bowiem wybory już w I turze.

-Dziękuję za okazane zaufanie. W sposób szczególny chcę się ukłonić tym wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Za udział w wyborach dziękuję pozostałym i zapewniam, że będę pracowała żeby przekonać ich do mojego programu. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy pracowali w moim sztabie wyborczym. Zwłaszcza w ostatnich tygodniach zaangażowało się wiele osób dla których sprawy Zabrza nie są obojętne – napisała na swoim facebooku Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Wyniki II tury wyborów w Zabrzu skomentowała także za pośrednictwem mediów społecznościowych Agnieszka Rupniewska:

Znamy już rezultat II tury wyborów prezydenckich w Zabrzu. 51,5 proc. głosujących zdecydowało o tym, że urzędująca prezydent pozostanie na stanowisku. Gratuluję zwyciężczyni.

Serdecznie dziękuję za poparcie!

Drodzy Państwo,Znamy już rezultat II tury wyborów prezydenckich w Zabrzu. 51,5 proc. głosujących zdecydowało o tym, że urzędująca prezydent pozostanie na stanowisku. Gratuluję zwyciężczyni.Większość zabrzan nie wzięła w ogóle udziału w wyborach. Jednak prawie połowa z tych, którzy udali się do urn, zagłosowała za Nowym Zabrzem. Do zmiany w mieście zabrakło około 3 proc. Wczorajszy wynik pokazuje, że niemal połowa wyborców nie zgadza się z polityką obecnej prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik.Dziś od rana otrzymuję od Państwa dziesiątki wiadomości i wyrazów sympatii. Słyszę: „nie tak miało być”. Aż 22 381 głosów oddanych na Nowe Zabrze i Nowego Prezydenta pokazuje, jak wielka była nadzieja na zmianę. Wspólnie udało nam się obudzić Zabrze. Dziękuję Wam za każdy głos. To dla mnie ogromny kapitał zaufania i obiecuję, że nie zawiodę Waszych nadziei. Będę pracować na rzecz Nowego Zabrza jako członkini Rady Miasta i zrobię wszystko, byśmy wspólnie zrealizowali najlepszy dla Zabrza program zmian. A zatem – jadymy durś!

Opublikowany przez Agnieszka Rupniewska Poniedziałek, 5 listopada 2018

(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close