AlarmRegionSportWiadomość dnia

Zabrze: Policja zatrzymała 18 kibiców Górnika Zabrze! Co zrobili? [ZDJĘCIA]

9 zabrzańskich pseudokibiców usłyszało zarzuty za wtargnięcie na murawę podczas meczu pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Pogoni Siedlce. Kolejnych czterech zostało zidentyfikowanych do bójki przed meczem Górnika Zabrze i Stomilu Olsztyn i pięciu do czynnego udziału w zbiegowisku podczas meczu z Miedzią Legnica. Identyfikacja kolejnych osób trwa.

Pseudokibice nie zostali zatrzymani bezpośrednio po rozegranym w sierpniu meczu z Pogonią Siedlce. To jednak nie uchroniło ich przed odpowiedzialnością. Analiza materiału dowodowego pozwoliła policjantom na przedstawienie pseudokibicom w wieku 20-36 lat zarzutów. Oprócz kary grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu, podejrzanym grozi obligatoryjny zakaz stadionowy.

Policjanci cały czas analizują także materiał zebrany podczas rozgrywek Górnika Zabrze z drużynami Stomilu Olsztyn i Miedzi Legnica. W pierwszym przypadku śledczy zidentyfikowali już 4 pseudokibiców, którzy brali udział w bójce przed meczem w rejonie skrzyżowania ulic Damrota, Czołgistów i Roosevelta. Natomiast kolejnych 5 brało udział w rozróbach podczas meczu z Miedzią Legnica. W tej sprawie 3 pseudokibiców już zostało zatrzymanych. Dalsze intensywne czynności w sprawach trwają.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close