KrajRegionWiadomość dnia

Zabrze: Przy Politechnice Śląskiej powstanie centrum badawcze. Pomoże koncern Philips

W ramach współpracy z firmą Philips planowane jest uruchomienie wspólnego centrum badawczego, którego celem będzie rozwój nowoczesnych technologii dla medycyny. -Jest to jeden z kluczowych projektów dla naszego regionu -powiedział Marszałek Wojciech Saługa. Całe przedsięwzięcie realizowane będzie w Zabrzu, w ramach projektu Assist Med Sport Silesia, którego celem jest powołanie Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu przy Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

W założeniu będzie to eksperckie zaplecze wspierające komercjalizację technologii medycznych. -Dla firmy Philips to niezwykle istotne, by mieć tak ważnego i dobrego partnera jakim jest Politechnika Śląska – powiedział prezes Lange. -Mamy nadzieję, że osiągnięcia inżynierskie za naszym pośrednictwem, przełożą się na dobro pacjentów – dodał. Realizacja projektu wartego 90 mln. złotych przewidziana jest w większości ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Planowane rozpoczęcie budowy to początek 2017 roku.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close