Region

Zabrze: Robotnicy wykopali pocisk moździerzowy. Ewakuowano mieszkańców pobliskich domów

W Zabrzu, w dzielnicy Mikulczyce, znaleziono niewybuch prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Do czasu przybycia saperów obszar, na którym znajdował się pocisk, był zabezpieczany przez zabrzańskich policjantów oraz policjantów z katowickiego oddziału prewencji. Konieczna była ewakuacji mieszkańców. Pocisk został zdetonowany przez saperów na wojskowym poligonie.

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Znaleziony niewybuch, to pocisk moździerzowy produkcji radzieckiej z czasów II wojny światowej. Do znalezienia go doszło w trakcie prac budowlanych na ulicy Ogórka. Robotnicy, którzy odnaleźli pocisk, postanowili przewieźć go na teren swojej bazy koparką i dopiero tam o znalezisku powiadomili odpowiednie służby. Na miejsce, gdzie przewieziono pocisk, skierowana została jednostka saperów. Z uwagi na realne zagrożenie konieczna była ewakuacja 50 mieszkańców pobliskich domów. Do czasu zakończenia akcji saperskiej i wywiezienia pocisku, miejsce zdarzenia zabezpieczali zabrzańscy policjanci wspierani przez policjantów z katowickiego oddziału prewencji. Czynności sprawie trwają.

 

źr. KMP Zabrze

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close