KategoriaKrajRegion

Zabrze: Teatr Nowy zaprasza wszystkich widzów na spektakle online

Wprawdzie rząd ogłosił wczoraj luzowanie obostrzeń, przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać na moment, gdy publiczność będzie mogła zasiąść na teatralnej widowni. Na szczęście dzięki mediom społecznościowym głodni sztuki widzowie mogą skorzystać z propozycji, które Teatr Nowy w Zabrzu proponuje online.

 

Jesteście spragnieni dobrej rozrywki, ale przez pandemię boicie się wyjść z domu? Sprawdźcie jaki repertuar online przygotował dla Was Teatr Nowy w Zabrzu.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

 

Żywi ludzie” w Teatrze Nowym

„Żywi ludzie” w reżyserii Zbigniewa Stryja, to film zrealizowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021, którego premiera odbyła się 27 marca br.

Występują w nim: Anuszka Konieczna, Jolanta Niestrój-Malisz, Dagmara Noszczyk, Joanna Pawińska-Romaniak, Renata Spinek, Grzegorz Cinkowski, Maciej Kaczor, Jarosław Karpuk, Konrad Kołakowski, Andrzej Kroczyński, Dariusz Niebudek, Jakub Piwowarczyk, Zbigniew Stryj, Krzysztof Urbanowicz, Marian Wiśniewski, Jan Woldan oraz gościnnie – Hanna Boratyńska.

W role statystów wcielili się: Żony i dzieci górników – Edyta Bicz, Madzia Czarnecka, Beata Dąbrowiecka, Katarzyna Gatner i Franciszek, Agnieszka Golasz, Hanna Grabowska-Macioszek, Weronika Macioszek, Grażyna Nowosielska, Joanna Puk, Marzena Salwiczek, Joanna Salwin, Anna Stryj oraz Dorota Zeliszek;

Strajkujący górnicy – Adam Bisiak, Stanisław Cepok, Piotr Jasionowski, Bartłomiej Latoszek, Michał Łukasik, Ireneusz Steidten, Adam Tarkowski oraz Andrzej Tomczak.

Więcej na temat najnowszej produkcji Teatru Nowego w Zabrzu znajdziecie Państwo TUTAJ.

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na spektakl „Królowa Śniegu”

To nie jedyna propozycja Teatru Nowego w Zabrzu online – korzystając z internetu nadal można obejrzeć również spektakl „Królowa śniegu”.

Sztuka oparta na baśni H. Ch. Andersena zrealizowana została w autorskiej adaptacji Macieja Podstawnego oraz Doroty Kowalkowskiej. Za scenografię, kostiumy, projekcje i światło odpowiadali: Paula Grocholska i Marta Śniosek-Masacz. W obsadzie spektaklu znaleźli się m.in: Hanna Boratyńska, Anna Konieczna, Danuta Lewandowska. Na scenie zobaczymy także Kasię Łacisz, Joannę Romaniak, Macieja Kaczor (gościnnie), Jarosława Karpuk.

Opowieść adresowana jest wprawdzie do wszystkich młodych widzów od 11. Twórcy przekonują jednak, że nowoczesny i widowiskowy język opowieści, uwiedzie również dorosłych widzów. Spektakl tworzy przestrzeń do rozmowy oraz spotkania na linii dziecko – dorosły, kobieta – mężczyzna, dobro – zło.

Projekt „Królowa Śniegu w sieci” przenosi do internetu nie tylko sam spektakl – postaci rejestracji i streamingu live premiery. Przeniesiony jest także pakiet działań edukacyjnych pomagając poruszać się odbiorcom w sieci skojarzeń, kontekstów, motywów i wątków.

To kompleksowa oferta skierowana do młodych i dorosłych widzów, którzy z powodu trwającej pandemii będą mieli znacznie ograniczony dostęp do kultury. To propozycja familijna – w kontekście wspólnego rodzinnego odbioru, jak i pedagogiczna – w kontekście odbioru grupowego, w szkole.

 

Źródło: zabrze.com.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Do Parku Śląskiego na pokemony, spacer i na szczepienie. Budują Mobilny Punkt Szczepień

Bakterie w parówkach z Biedronki! Produkt nadaje się do wyrzucenia!

Narodziny, które oznaczają koniec Śląska, jaki znamy. Umowa społeczna ws. likwidacji górnictwa gotowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close