reklama
REKLAMA
Kategorie

Zaczęło się! SMOG w województwie śląskim. Najgorzej w Rybniku, Żorach i Pszczynie

reklama

Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze rybnicko-pszczyńskim, jakość powietrza będzie dostateczna; na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie umiarkowana.

ZOBACZ KONIECZNIE: najnowszy odcinek TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ! [14.10.2018]

Wysokość przekroczeń wynosiła na stacjach w: Rybniku o 214%, Zabrzu o 114%, Dąbrowie Górniczej o 108%, Wodzisławiu Śląskim o 104%, Lublińcu o 96%, Częstochowie (stacja komunikacyjna) o 92%, Gliwicach o 92%, Tychach o 54%, Katowicach o 52%, Żywcu o 48%, Częstochowie o 46%, Bielsku-Białej o 34%, Sosnowcu o 18%.
Wrażliwe grupy ludności:
– osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób serca (zwłaszcza niewydolność serca, choroba wieńcowa),
– osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego (astma, przewlekła choroba płuc),
– osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci
Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem
Osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button