SportWiadomość dnia

Zadyma na meczu Piast Gliwice-Górnik Zabrze. Mecz przerwany, będzie walkower dla Górnika? [WIDEO]

Szok i niedowierzanie w Gliwicach. Podczas derbowego meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice – Górnik Zabrze, doszło do kibolskiej zadymy. Po tym, jak kibice Górnika Zabrze spalili fany Piasta, kibice Piasta demolując ogrodzenie chcieli wedrzeć się na murawę.

Na boisku pojawiły się duże siły policji. Sędzie przerwał mecz w 81 minucie. Niestety – spotkania, w którym Piast broniący się przed spadkiem, prowadził z Górnikiem 1-0, już nie dokończono.

Sobotni (3.03) mecz 26. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze został zakończony przed czasem. W poniedziałek 5 marca odbędzie się nadzwyczajne zebranie Komisji Ligi, która zadecyduje o rostrzygnięciu tego spotkania oraz o nałożonych karach.

W 81. minucie przy stanie 1-0 dla Niebiesko-Czerwonych sędzia Daniel Stefański postanowił przerwać mecz z powodu zamieszek na trybunach. Po kilkudziesięciu minutach arbiter zdecydował zakończyć spotkanie przed czasem.

Komunikat Ekstraklasy:
„W związku z przerwaniem meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze Ekstraklasa SA informuje, że decyzje odnośnie weryfikacji zawodów oraz kar dyscyplinarnych zostaną podjęte przez Komisję Ligi na nadzwyczajnym posiedzeniu w poniedziałek.”

O dalszych losach potyczki Piasta z Górnikiem zadecydują piłkarskie władze. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się jednak walkower dla Górnika Zabrze. Z pewnością gliwicki klub nie uniknie też kar finansowych za wybryki kibiców.