KrajRegion

Zajęcia na Uniwersytecie Śląskim w większości zdalnie. Jest oficjalny KOMUNIKAT UCZELNI

Studenci nie wrócą na uczelnie w październiku. Władze Uniwersytetu Śląskiego podjęły decyzję, że zajęcia w większości będą odbywały się zdalnie.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Uniwersytet Śląski w Katowicach opublikował na swojej stronie internetowej komunikat dotyczący procesu kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021. Władze uczelni podjęły decyzję, że zajęcia w większości będą odbywały się zdalnie:

Z uwagi na fakt, iż trwa pandemia i sytuacja epidemiologiczna jest cały czas potencjalnie niebezpieczna, a dodatkowo obowiązują nas w dalszym ciągu rygorystyczne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie do prowadzenia zajęć kontaktowych, zakładamy, że większość zajęć w zbliżającym się semestrze prowadzona będzie zdalnie, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W świetle obecnej wiedzy o zagrożeniu epidemicznym oznacza to, że:

  1. wszystkie wykłady, lektoraty oraz laboratoria komputerowe będą realizowane w sposób zdalny;
  2. zalecam prowadzenie w formie zdalnej następujących rodzajów zajęć: ćwiczenia, konwersatoria, proseminaria, seminaria, zajęcia tutoringowe, z zastrzeżeniem niżej opisanych przypadków;
  3. zalecam prowadzenie w formie kontaktowej następujących rodzajów zajęć: laboratoriów, ćwiczeń terenowych, praktyk i warsztatów.

Ograniczenie funkcjonowania uczelni dotknie szczególnie nowo przyjętych studentów. Aby zapewnić im choć w części rzeczywistą obecność w Uniwersytecie, poznanie środowiska akademickiego oraz integrację z nowymi koleżankami i kolegami, zakładamy, że na każdym kierunku studiów część zajęć będzie prowadzona w formie kontaktowej, nawet jeżeli wszystkie moduły można zrealizować w formie zdalnej.

Na początku roku akademickiego dla studentów zostaną zorganizowane szkolenia online z zakresu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo dla studentów pierwszych lat zostaną zorganizowane specjalne szkolenia i spotkania adaptacyjne w formie zdalnej.

W związku z tym początek zajęć dydaktycznych dla studentów pierwszych lat planuje się na 12 października, a dla pozostałych roczników na 5 października br.

Źródło: Uniwersytet Śląski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem

24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki

Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close