KrajRegionŚwiat

Zakaz odwożenia dzieci samochodem do szkół? Będzie jak w Wiedniu

Zakaz odwożenia dzieci do szkół to projekt zaczerpnięty prosto z Wiednia. Dzięki niemu dzieci mają być bezpieczniejsze w drodze do szkoły.  Teraz taki zakaz może pojawić się także w Polsce. Kraków zwrócił się do władz Wiednia z prośbą o informacje dotyczące prowadzonego u nich projektu.

 

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Projekt prowadzony w stolicy Austrii polega na zamykaniu rano dla ruchu samochodowego dróg w okolicach szkół. Po raz pierwszy ulice zamknięto między 10 września a 2 listopada przed szkołą podstawową w drugiej dzielnicy Wiednia.

Od godziny 7:45 do 8:15 rodzice mieli zakaz wjeżdżania na szkolną ulicę samochodami, motocyklami i innymi pojazdami mechanicznymi – podaje Rzeczpospolita. Przestrzeganie tego zakazu było monitorowane przez specjalistów.

Projekt tak bardzo się spodobał, że wprowadzono go przed kolejnymi dwudziestoma szkołami w mieście.  Wiedeń stał się dzięki temu bardzo słynny i do jego władz płyną kolejne zapytania dotyczące projektu m.in. z Berlina, Montrealu i Krakowa.

Wprowadzenie zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi w obrębie szkół w Krakowie może być krokiem do zmniejszenia smogu w mieście, ale także do poprawy kondycji uczniów.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close