Zalety i stosowanie geokraty komórkowej
Geokrata to materiał, który świetnie sprawdzi się w wielu warunkach. Posiada ona szereg rozmaitych zastosowań. Można jej użyć do aranżacji ogrodów, na stromych zboczach czy nawet na podbudowach rurociągów. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów geokrat komórkowych, które różnią się między sobą wymiarami, materiałem, z którego są wykonane, a także przeznaczeniem. Czym jest geokrata, jakie są jej zalety i gdzie ją można zastosować?
Czym jest geokrata komórkowa?
Geokrata to produkt, który złożony jest z teksturowych i perforowanych taśm z tworzywa sztucznego. Najczęściej jest spotykania podczas stabilizacji gruntu, na przykład: podjazdów, wałów czy skarp. Dzięki swoim szczególnym właściwością sprawdzi się nie tylko na płaskich powierzchniach, ale też na stromych zboczach. Geokrata komórkowa daje również możliwość, aby wypełnić ją kruszywem albo ziemią. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że jest ona bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, ze względu na korzystne ceny oraz możliwość szerokiego zastosowania.
Jakie zalety ma geokrata komórkowa?
Geokrata komórkowa to genialny produkt sprawdzający się w wielu nieoczywistych warunkach. W czym tkwi niezrównany fenomen tego produktu? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego uniwersalne zastosowanie, niską cenę, a także prostotę podczas montażu oraz demontażu.
Konstrukcje wykonane z geokraty komórkowej są zdatne do wielokrotnego użytku, a ponadto są bezpieczne dla środowiska oraz poddawane recyklingowi. Stosując ten produkt na gruntach o niskiej nośności, znacznie poprawi się wytrzymałość drogi. Daje ona możliwość zastosowania wypełniaczy, takich jak: beton, kruszywo, żwir, trawa czy gleba z roślinnością. Dzięki temu rozwiązaniu staje się ona jeszcze bardziej odporna na warunki zewnętrzne. Geokrata jest wytrzymała na obciążenia dynamiczne, a także statyczne.
Geokrata komórkowa – gdzie znajdzie swoje zastosowanie?
Geokrata jest produktem, który swoje zastosowanie znajdzie w wielu miejscach. Najczęściej jest spotykana w stonowanych kolorach: zieleni oraz czerni, a jej struktura przypomina plaster miodu. Często można ją spotkać jako zabezpieczenie skarp, rowów czy nasypów przed erozją. Stosuje ja się jako wzmocnienie linii brzegowej oraz wałów przeciwpowodziowych. Podbudowuje się nią kanały oraz rurociągi. Można jej użyć do budowy chodników, placów manewrowych oraz parkingów. Świetnie sprawdzi się do aranżacji ogrodów, budowania ścieżek ogrodowych czy nawet wzmocnienia podbudowy dróg szynowych oraz kołowych. Geokrata poprawia estetykę trudnych do zagospodarowania obszarów.
Geokrata – gdzie znaleźć?
To ekonomiczne rozwiązanie, które daje wiele możliwości zastosowania znajdziesz w naszym sklepie AG Geosynthetics. Oferujemy geokratę komórkową w wielu wymiarach od 5 cm do nawet 30 cm. Dystrybuujemy wysokiej jakości produktami, które posiadają zróżnicowane parametry techniczne. W razie wątpliwości czy potrzeby pomocy w doborze produktu zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy AG Geosynthetics.
Artykuł sponsorowany
źródło: materiał partnera