KrajRegionWiadomość dniaZ życia miast

Zapraszamy na cykl programów „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”

Już wkrótce, na antenie telewizji TVS, widzowie zobaczą cykl audycji „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”. Wraz z prowadzącą, Marią Zawałą – eksperci oraz przedstawiciele Samorządu Województwa Śląskiego rozmawiać będą o tym, jak dużym zagrożeniem jest smog, jak z nim walczyć, i jakie przedsięwzięcia są podejmowane w zakresie walki z zanieczyszczeniami powietrza.

 

Cykl będzie składał się z pięciu odcinków, emitowanych na naszej antenie. Gościem pierwszego z nich będzie Izabela Domogała – Członek Zarządu Województwa Śląskiego, prof. Jacek Białkowski – Kierownik Kliniki Kardiologii Dziecięcej w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, dr Janina Fudała – prof. Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, ekspert w dziedzinie diagnozowania stanu i prognozowania zmian jakości środowiska oraz Tomasz Bednarek – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Eksperci będą rozmawiać m.in. o tym, jak dużym zagrożeniem jest smog, jaki ma wpływ na nasze zdrowie oraz czym jest aplikacja Śląskie SMOGSTOP i dlaczego warto z niej korzystać.

Cykl programów realizowany jest w ramach kampanii „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”, która jest częścią projektu InfoSMOG-MED, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w partnerstwie z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach oraz Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Główne działania tego projektu to:

  • opracowanie platformy cyfrowej slaskiesmogstop.pl wraz z aplikacją mobilną
    Śląskie SMOGSTOP
    , dzięki którym mieszkańcy na bieżąco będą mogli śledzić jakość powietrza w województwie śląskim. Użytkownik będzie otrzymywał komunikaty o jakości powietrza oraz spersonalizowane komunikaty zdrowotne. Ponadto aplikacja i platforma powiązane są z systemem komunikacji z podmiotami leczniczymi z terenu województwa;
  • przeprowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej
    „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”
    , której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz poprawnych zachowań prozdrowotnych i proekologicznych.

Kampania „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” skierowana jest do wszystkich mieszkańców regionu, szczególnie do rodziców i opiekunów dzieci, osób aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu, kobiet w ciąży, osób z problemami zdrowotnymi, młodzieży szkolnej, studentów, osób w wieku produkcyjnym, seniorów oraz opiekunów osób starszych.

Dowiedz się jak zadbać o lepsze powietrze w województwie śląskim na:

www.slaskiesmogstop.pl

www.powietrze.slaskie.pl

Aplikację Śląskie SMOGSTOP można pobrać ze sklepu Google Play oraz z App Store.

Kampania prowadzona jest w ramach projektu InfoSMOG-MED dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi Priorytetowej II Cyfrowe śląskie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

źródło: materiały prasowe
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close