AlarmKategoriaRegionWiadomość dnia

Zaufał nawigacji. 50-letni kierowca ciężarówki wpadł w „pułapkę” [FOTO]

50-letni kierowca ciężarówki zaufał swojej nawigacji. Jej wskazówki spowodowały, że mężczyzna znalazł się w „pułapce”.

 

Gdy w poniedziałek (15.01), 50-letni mężczyzna wsiadł do swojej ciężarówki nie przypuszczał, że będzie miał takiego pecha. Doświadczony kierowca w porze wieczorowo-nocnej tak zaufał swojej nawigacji, że bezkrytycznie słuchał jej wskazówek, a ta pokierowała go na wąską drogę gminną. Gdy zorientował się, że nie przejedzie pod wiaduktem drogowym próbował wycofać i nawrócić. Na bardzo wąskiej drodze skończyło się to zniszczeniem barier ograniczających drogę i zsunięciem się kół naczepy do rowu.

Naczepa była wypełniona ponad 24 tonami ładunku, a kierowca nie miał już możliwości wyjazdu z tej „pułapki”. Dopiero przy pomocy specjalistycznego sprzętu naczepa została ustawiona ponownie na drodze, a zdezorientowany kierowca mógł kontynuować dalszą podróż. Kierowca poniesie odpowiedzialność za wykroczenie i pokryje koszty naprawy infrastruktury drogowej.

 

(źródło: KWP Kraków)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close