Region

Zawiercie: Sprzedawał papierosy w sklepie zoologicznym. Towar mieli kupować „zaufani” klienci

Zawierciańscy policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który handlował papierosami bez polskich znaków akcyzy. Śledczy u właściciela sklepu zoologicznego zabezpieczyli ponad 1500 paczek nielegalnych papierosów. Grozi mu do 3 lat więzienia i grzywna.

 

Zawierciańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym ze sklepów zoologicznych na terenie Zawiercia sprzedawany był nielegalny towar. 58-letni właściciel oferował swoim zaufanym klientom, oprócz artykułów zoologicznych, także papierosy. Na zapleczu sklepu policjanci znaleźli kilkaset paczek papierosów z podrobionymi etykietami i oczywiście bez polskich znaków akcyzy. Pozostałą część lewego towaru zawiercianin ukrywał w swoim mieszkaniu. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Jak ustalili mundurowi dochody Skarbu Państwa zostały w tym przypadku uszczuplone o prawie 26 tys. zł. Kodeks Karny Skarbowy przewiduje dla sprawcy tego czynu grzywnę lub nawet do 3 lat więzienia.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close