Region

Złamania, skręcone stawy skokowe. GOPR ratuje nastolatków w górach

Aż cztery razy pomagali w czwartek, 22 lipca, ratownicy GOPR Beskidy nastolatkom i dzieciom. Interwencje dotyczyły złamań, czy urazów stawu skokowego.

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Pierwsza interwencja dotyczyła 16-letniego rowerzysty, który w stromym terenie na stokach Skrzycznego w wyniku upadku doznał bolesnych urazów – między innymi złamania kości udowej i wielu głębokich ran ciętych. – Miał sporo szczęścia, bo świadkami wypadku byli przypadkowi turyści, którzy natychmiast wezwali pomoc i byli w stanie dokładnie wskazać miejsce zdarzenia. Ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy i zabezpieczyli urazy, a następnie przekazali go zadysponowanej załodze śmigłowca LPR – relacjonuje GOPR Beskidy.

Kolejna interwencja dotyczyła 14-letniej uczestniczki obozu sportowego, która dostała ataku duszności na Kolistym Groniu (rejon Mędralowej). – Pomocy udzielili dyżurni z Markowych Szczawin. Po przeprowadzonym badaniu, wywiadzie z opiekunem i telefonicznej rozmowie z rodzicami, ratownicy przetransportowali poszkodowaną do Zawoi, gdzie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego – informuje GOPR.

Ostatnie interwencje dotyczyły 10-cio i 16-latki na Czantorii i Rysiance. – W obu przypadkach turystki doznały urazu stawu skokowego. Ratownicy z CSR Szczyrk i Hali Miziowej udzielili im niezbędnej pomocy i ewakuowali z gór – dodaje GOPR.

Źródło i foto: FB/GOPR Beskidy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Widz TVS swoją nagrodę oddał na szczytny cel. Piękny rower zaparkował w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Chorzowie

Zabójstwo w Borowcach: Policja wprowadza do akcji psy do poszukiwania zwłok. Zabójca rodziny nie żyje?

Częstochowa: Estakada na DK 1 idzie do wyburzenia. Będzie nowa, ale będą też ogromne utrudnienia!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close