RegionWiadomość dnia

Widz TVS swoją nagrodę oddał na szczytny cel. Piękny rower zaparkował w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Chorzowie

Duże serce okazał jeden z widzów Telewizji TVS, który wygrał rower w konkursie programu „Koncert życzeń”. Główną nagrodą postanowił się jednak podzielić z podopiecznymi ośrodka terapii zajęciowej, którzy nie kryli swojej radości i zaskoczenia. Od razu postanowili go przetestować.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!


– Rower jest piękny, jeździłam kiedyś na rowerze jak byłam młodsza, niestety z powodów takich trochę zdrowotnych uczyłam się później jeździć na rowerze – mówi Ola Pabian, podopieczna warsztatów terapii zajęciowej.

– Jak się jeździło na rowerze. Bardzo fajnymówi Krzysztof Nocoń, podopieczny warsztatów terapii zajęciowej.

Darczyńca nie krył zadowolenia, że prezent od niego sprawił podopiecznym warsztatów tyle radości.

– Na pewno też cieszyłbym się z tego rowerku, ale uznałem że jest wiele osób, które bardziej potrzebują,. Dlatego zdecydowałem się przy pomocy Fundacji TVS wybrać komu należałoby się najbardziej rower przekazać – podkreśla Marian Kluczyński, zwycięzca konkursu.

 

W chorzowskim ośrodku dziennie przebywa około 60 podopiecznych w znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Uczestniczą w różnych terapiach zajęciowych, takich jak rehabilitacja czy tworzenie rękodzieł.

– Nigdy nie mieliśmy możliwości nauki innych uczestników, mamy tutaj wspaniałe tereny, gdzie możemy bezpiecznie nawet w naszym ogrodzie nauczyć ich i pokazać nową dyscyplinę, w które będą się mogli realizować – mówi Monika Seguda, kierownik warsztatów terapii zajęciowej w Chorzowie.

To kolejna akcja Fundacji TVS, dzięki której można było pomóc potrzebującym.

– Mamy zaufanie telewidzów, a to jest najważniejsze, to właśnie dzięki apelowi fundacji, telewizji która dociera do osób, które mają różne problemy i mówi o tym na antenie naszej telewizji, ludzie pomagają i to jest istotne, że możemy wspólnie stanowić ogniwa właśnie tej pomocymówi Małgorzata Piechoczek dyrektor TVS

…która bez naszych widzów nie byłaby możliwa.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kolejny wielki wąż na os. Tysiąclecia w Katowicach? Znaleziono 2,5-metrową wylinkę gada! [WIDEO]

Córka zadzwoniła na policję: Nie mam kontaktu z matką. W mieszkaniu znaleziono szkielet!

Już oficjalnie. Piast Gliwice ściągnął zza granicy reprezentanta Polski! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close