RegionWiadomość dnia

W Katowicach będzie można nie płacić podatku od nieruchomości. Jest jeden, zielony warunek

Mieszkańcy Katowic, którzy mieszkają w budynku z zielonym dachem, ogrodem wertykalnym czy zieloną ścianę, mogą zostać zwolnieni z podatku od nieruchomości. Taką decyzję podjęli dzisiaj radni.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

– Wiadomo, że tam gdzie jest dużo zieleni to przyjemniej się żyje, to jest chyba wiadome – mówi Natalia, mieszkanka Koszutki w Katowicach.

– My byśmy najchętniej wzięli i dodali zieleni wszędzie. Gdyby się dało przesadzić jakieś drzewka i postawić na placu Antalla i Sławika, byłoby super – mówi Ewa, mieszkanka Koszutki w Katowicach.

Zielony dach, ogród wertykalny czy zielona fasada. Katowice będą zwalniały z podatku od nieruchomości za ekologię
Zielony dach, ogród wertykalny czy zielona fasada. Katowice będą zwalniały z podatku od nieruchomości za ekologię

Mieszkańcy już sadzą drzewa za pomocą aplikacji „WCop drzewo” czy siejąc łąki kwietne. Teraz ci, którzy mają na swoich budynkach zieleń w różnej postaci, zaoszczędzą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie.

– To kolejne działanie proekologiczne, które prowadzone jest w Katowicach. Wiemy, że nasi mieszkańcy bardzo chętnie angażują się w projekty związane z zielenią – mówi Michał Łyczak, UM w Katowicach.

Z podatku zostaną zwolnieni ci właściciele nieruchomości, których dach w całości został pokryty zielenią z wyjątkiem części, na której nie było to możliwe ze względów technicznych. Inna możliwość to co najmniej jedna zielona fasadą albo ogród wertykalny z systemem korzeniowym.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kolejny wielki wąż na os. Tysiąclecia w Katowicach? Znaleziono 2,5-metrową wylinkę gada! [WIDEO]

Córka zadzwoniła na policję: Nie mam kontaktu z matką. W mieszkaniu znaleziono szkielet!

Już oficjalnie. Piast Gliwice ściągnął zza granicy reprezentanta Polski! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close