RegionWiadomość dnia

Historia Kotła Czarownic zaczęła się 65 lat temu. Stadion Śląski ma dzisiaj swoje urodziny! [WIDEO]

65 lat sportowych i muzycznych emocji, które przyciągały kibiców i fanów muzyki z całego świata. Stadion Śląski w Chorzowie obchodzi swój jubileusz. Dokładnie 22 lipca 1956 roku rozpoczęła się historia tego miejsca.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

– Ja myślę, że ten Kocioł Czarownic ta nazwa jakby to powiedzieć definiuje bardzo wiele różnych emocji, dobrych pozytywnych energicznych i też smutku no bo sport to nie tylko sukcesy, ale też umiejętność znoszenia porażek. Fantastyczne koncerty, fantastyczne wydarzenia z dziedziny kultury, które tutaj odbyły się na przestrzeni ostatnich dekad – mówi Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Historia Kotła Czarownic zaczęła się 65 lat temu. Stadion Śląski ma dzisiaj swoje urodziny!
Historia Kotła Czarownic zaczęła się 65 lat temu. Stadion Śląski ma dzisiaj swoje urodziny!

W ostatnim czasie Stadion Śląski wyspecjalizował się w imprezach lekkoatletycznych. Kiedyś występowały tu światowe zespoły takie jak AC/DC, The Rolling Stones, Guns N’Roses czy Rammstein.

-Myślę, że tak naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Stadion Śląski to na pewno nasza wizytówka województwa i każdy mieszkaniec na pewno na tym obiekcie był i przeżywał wiele emocji i ma pewnie wiele wspomnień z tym miejscem związanych, o których pewnie może opowiadać swoim znajomym czy dzieciom czy nawet wnukom- podkreśla Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego.

 

W najbliższych latach na Śląskim odbędzie się co najmniej jedno bardzo duże wydarzenie sportowe. W 2028 roku w Chorzowie odbędą się Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kolejny wielki wąż na os. Tysiąclecia w Katowicach? Znaleziono 2,5-metrową wylinkę gada! [WIDEO]

Córka zadzwoniła na policję: Nie mam kontaktu z matką. W mieszkaniu znaleziono szkielet!

Już oficjalnie. Piast Gliwice ściągnął zza granicy reprezentanta Polski! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close