RegionWiadomość dnia

Zlikwidowali klub fitness w Katowicach. Klienci chcą zwrotu pieniędzy! [WIDEO]

Klienci zamkniętego 1 grudnia klubu Fitness Point w Katowicach nadal nie wiedzą kiedy dostaną zwrot pieniędzy za niewykorzystane miesiące. W takiej sytuacji jest m.in. Giorgi, student WSB, który przyjechał do Polski z Gruzji. Miesiąc przed zamknięciem siłowni kupił karnet w promocyjnej cenie za około 180 złotych. Jego karnet powinien być aktywny jeszcze przez dwa miesiące.

 

 

Wysłałem im mnóstwo e-maili. Wysłali mi formularz do wypełnienia, ale po tym nie odezwali się ani słowem. Próbowałem w ten sposób kilka razy, i nie było odpowiedzi. Jestem z innego kraju, nie wiem co zrobić i jestem zawiedziony tym faktem. Uważam, że to nieuczciwe – mówi Giorgi Parsadanishvili, student WSB w Dąbrowie Górniczej

W oświadczeniu wydanym na początku grudnia, Fitness Point przekonuje, że klub dopełni wszelkich starań, aby klienci nie zostali poszkodowani w związku z nieuprawnionymi działaniami podjętymi przez NRC sp. z o.o. Spółka NRC to właściciel Centrum Handlowego „Załęże”, którą w tym samym oświadczeniu Fitness Point oskarża o odcięcie dopływu wody i ogrzewania oraz uporczywe utrudnianie prowadzenia działalności klubu, co miało skutkować jego zamknięciem.

TOP 5 SILESIA FLESZ: Smog, Horror, Ojczyzna i kontener za dwa melony!

Tekst oficjalnego oświadczenia:

„FITNESS POINT z przykrością oświadcza, że w wyniku działań Wynajmującego tj. spółki NRC sp. z o.o. (CH ZAŁĘŻE) polegających na odcięciu dopływu wody oraz ogrzewania jak również uporczywemu utrudnianiu prowadzenia działalności od wielu miesięcy KLUB BĘDZIE NIECZYNNY DO ODOWOŁANIA.
Klubowiczów posiadających aktywne karnety prosimy o kontakt pod adres mailowy: recepcja.katowice@fitnesspoint.com.pl .
FTNESS POINT zapewnia, iż dopełni wszelkich starań aby klienci nie zostali poszkodowani w związku z nieuprawnionymi działaniami podjętymi przez NRC sp. z o.o.

Jednocześnie stanowczo zaprzeczamy wszelkim sugestiom płynącym prawdopodobnie ze strony właściciela budynku dotyczących rzekomo niewłaściwej działalności podejmowanej przez FITNESS POINT. Sprawa ta zostanie skierowana na drogę postępowania Sądowego. FITNESS POINT KATOWICE„

Inne światło na temat zamknięcia siłowni rzucają jej byli pracownicy. Według uzyskanych od nich informacji – sytuacja w klubie pogorszyła się w listopadzie, kiedy odeszła główna menadżerka.

W klubie pracowało mi się dobrze, do momentu, aż nie zaszły pewne już zmiany mianowicie od października nowy zarząd zaczął wprowadzać dość generalne remonty personalne. Zaczęli obniżać stawki, zaczęli pracownikom wymyślać targety. Spowodowane to było najprawdopodobniej zrekompensowaniem sobie uciekającą ilością klientów – mówi Patryk Pawłowski, instruktor indoor cycling, były pracownik Fitness Point

Kilku trenerów nie zgodziło się na nowe warunki i wspólnie postanowiło odejść. – Sam jestem zdziwiony, że klub po prostu z dnia na dzień się zamknął, nie wierzyłem w to, że my jako nasza kadra odejdzie z tego klubu, to klub po prostu się zamknie. Bo mówię – jest to za duża firma, żeby po prostu tak z dnia na dzień po prostu po stracie załogi – zamknąć ten klub – mówi Kamil Szymocha, trener, były pracownik Fitness Point.

Kilka dni przed zamknięciem w klubie zorganizowano Black Friday, w trakcie którego sprzedawano karnety w promocyjnej cenie. Dużo osób właśnie wtedy zdecydowało się na rozpoczęcie ćwiczeń. Wściekłych klientów po zamknięciu siłowni nie brakowało.

Właściciel CH Załęże na zarzuty Fitness Pointu odpowiedział w oświadczeniu. Pisze w nim m.in., że informacje przekazywane przez byłego już najemcą sa nieprawdziwe, a CH Załęże w żaden sposób nie utrudniał operatorowi siłowni prowadzenia działalności.

 

O Ś W I A D C Z E N I E
dotyczące siłowni Fitness Point – Katowice w C.H. „Załęże”

W odpowiedzi na pojawiające się niezgodne z prawdą publiczne wypowiedzi, Zarząd NRC Sp. z o.o. oświadcza, iż nie polegają na prawdzie oskarżenia, ażeby NRC Sp. z o.o. w jakikolwiek sposób utrudniała Spółce Fit For All Sp. z o.o. w Warszawie (FITNESS POINT KATOWICE) prowadzenie działalności i podejmowała jakiekolwiek działania niezgodne z prawem. Tego typu oświadczenia jako niezgodne z prawdą godzą w dobre imię i renomę NRC Sp. z o.o., która wykorzysta wszelkie przewidziane prawem środki zmierzające do ochrony jej dóbr. Za zaistniałą sytuację odpowiada Najemca, tj. Fit For All Sp. z o.o. w Warszawie i jej Zarząd. Zarząd NRC Sp. z o.o. w Brodach – właściciel C.H. „Załęże” w Katowicach.

W podobnych okolicznościach zamykany w 2016r. był inny klub sieci Fitness Point we Wrocławiu. W portalu społecznościowym Facebook do dziś istnieje profil o nazwie „Fitness Point Poszkodowani”, który liczy ponad 400 członków. Aktywnymi klubami sieci Fitness Point pozostały jeszcze te w Poznaniu i Szczecinie. Wciąż nie wiadomo jak firma chce rozwiązać sprawę zwrotu pieniędzy za niewykorzystane karnety.

(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close