AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Złodzieje wjechali autem do sklepu w Katowicach i okradli kantor [ZDJĘCIA]. Trwają poszukiwania sprawców

Policjanci z Katowic poszukują mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Zamaskowani złodzieje, samochodem staranowali drzwi do marketu, a następnie po wyłamaniu drzwi dostali się do kantoru, skąd skradli kasetę z pieniędzmi.

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj tuż przed godz.3.00 nad ranem, przy ulicy Radockiego w Katowicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, sprawcy wjechali do marketu taranując drzwi samochodem. Następnie po sforsowaniu drzwi, dostali się do kantoru mieszczącego się w tym markecie. Skradli z niego kasetę z pieniędzmi. Złodzieje porzucili Volkswagena, którego użyli do staranowania drzwi, a następnie uciekli innym samochodem.

Złodzieje wjechali autem do sklepu w Katowicach i okradli kantor [ZDJĘCIA]. Trwają poszukiwania sprawców (fot.KMP Katowice)
-Po sprawdzeniu w naszych policyjnych bazach danych okazało się, że ten samochód, Volkswagen, jest skradziony kilka dni temu z terenu Sosnowca – mówi kom. Aneta Orman KMP Katowice.

Policja pracowała na miejscu kilka godzin. Opublikowała też nagranie z monitoringu. Obecnie trwa przeglądanie innych nagrań i przesłuchiwanie świadków. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn widocznych na filmie, katowicka policja prosi o kontakt.

Złodzieje wjechali autem do sklepu w Katowicach i okradli kantor [ZDJĘCIA]. Trwają poszukiwania sprawców (fot.KMP Katowice)
Przez kilka godzin na miejscu pracowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz z katowickiej „czwórki”. Grupa dochodzeniowo śledcza przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Zostały zabezpieczone ślady kryminalistyczne. Obecnie policjanci ustalają i przesłuchują również świadków oraz przeglądają zapisy monitoringu. Już ustalono, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery. Dzięki nagraniom z monitoringu sklepowego wiadomo, że sprawców było co najmniej dwóch. Byli zamaskowani. Jak ustalili policjanci, Volkswagen kilka dni temu został skradziony z terenu Sosnowca.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Policja publikuje nagrania z monitoringu na którym zostali zarejestrowani sprawcy.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o zdarzeniu lub mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzn, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 25 55, 32 200 2961 lub 112.

 

(źr: KMP Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close