Złote chłopaki już w Polsce! Tłumy na Okęciu witały siatkarskich Mistrzów Świata! [WIDEO]

Polscy siatkarze wrócili! Mistrzowie Świata wylądowali na lotnisku na warszawskim Okęciu. W hali przylotów czekały na ich tłumy wiwatujących fanów. W niedzielę (30.09) nasi zawodnicy zwyciężyli w finale mistrzostw świata, broniąc tytułu sprzed czterech lat, zdobytego w katowickim Spodku.

ZOBACZCIE KONIECZNIE TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ! [24-30.09.2018]

Zawodnicy wróciliby do Polski wcześniej, gdyby nie uszkodzenie samolotu, którym mieli lecieć do kraju. Do Mediolanu przyleciał po nich zastępczy Embraer. Polscy siatkarze pokonali w Turynie Brazylijczyków 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) w finale mistrzostw świata i obronili tytuł sprzed czterech lat.

Bartosz Kurek został uznany za najbardziej wartościowego (MVP) siatkarza turnieju. Wśród Polaków nagrody indywidualne dla najlepszych na swoich pozycjach otrzymali: przyjmujący Michał Kubiak, środkowy Piotr Nowakowski i libero Paweł Zatorski; znaleźli się oni w najlepszej szóstce turnieju.

Drużyny Polski i Brazylii zmierzyły się w decydującym spotkaniu w poprzednim turnieju tej rangi w 2014 r. w Katowicach – wówczas Biało-Czerwoni wygrali 3:1. W ekipie selekcjonera Vitala Heynena zagrało pięciu siatkarzy, którzy byli cztery lata temu w „złotej” drużynie. To: Nowakowski, Kubiak, Zatorski oraz rozgrywający Fabian Drzyzga i atakujący Dawid Konarski.

Siatkarzom zwycięstwa pogratulowali na Twitterze prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Tegoroczny turniej był rozgrywany w Bułgarii i we Włoszech. W drugim z tych krajów (w Turynie) rozegrano decydujące mecze. Trzecie miejsce zajęli Amerykanie, których w sobotę pokonaliśmy w półfinale 3:2.

Polacy zagrali w finale MŚ po raz czwarty. Triumfowali także w 1974 r., a 12 lat w Japonii temu zajęli drugą lokatę. „Canarinhos” z kolei panowali niepodzielnie w latach 2002-10, kiedy to trzy razy z rzędu sięgnęli po złoto.

Mistrzostwa rozgrywane są od 1949 r. Polska uczestniczyła dotychczas w 17 z 19 finałowych turniejów.
(źródło: PAP, portal tvp.info)