RegionWiadomość dnia

Zmarł ksiądz Andrzej Cuber. Odszedł wyjątkowy proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym

Nie żyje ksiądz Andrzej Cuber. Proboszcz chorzowskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zmarł w środę, 25 kwietnia w wieku 57 lat. kapłanem był od 29 lat. Jak mówią parafianie – kapłanem niezwykłym.

 

ksiądz Andrzej Cuber urodził się 10 marca 1961 r. w Rogowie jako syn Jana i Cecylii z domu Ochwat. Miał trzy starsze siostry. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Bluszczowie uczęszczał do Technikum Budowlanego w Raciborzu. W 1981 roku rozpoczął studia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Podczas studiów, w ramach rocznego stażu pracy, posługiwał jako pielęgniarz na oddziale ortopedii w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim.

Święcenia diakonatu przyjął 8 marca 1987 r. w Rybniku, z rąk Biskupa Damiana Zimonia, a 14 maja 1988 r w Katowicach święcenia prezbiteratu. Posługę kapłańską rozpoczął od zastępstwa wakacyjnego w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Brzezince. Pierwszą jego placówką wikariuszowską była parafia Świętej Jadwigi w Chorzowie (1988-1991), kolejnymi zaś: Opatrzności Bożej w Katowicach-Zawodziu (1991-1994 oraz 2001-2006) i Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach-Brynowie (1995- 2001). W międzyczasie wyjechał na rok do Szkoły Kapłańskiej Ruchu Fokolari we Włoszech (1994-1995).

30 lipca 2006 roku został mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym. W trakcie swojej posługi kapłańskiej pełnił funkcję duszpasterza dzieci w Archidiecezji Katowickiej (1992-1995), współpracował z Katolickim Telefonem Zaufania w Katowicach oraz Redakcją Programów Katolickich Telewizji Polskiej w Warszawie – prowadząc program telewizyjny „Ziarno”. Był także członkiem Rady Kapłańskiej (2003-2008), ojcem duchownym księży dekanatu Świętochłowice (2006-2012) oraz kapelanem szpitalnym w Szpitalu BETA-MED w Chorzowie Batorym (od 2015).

Ceremonie pogrzebowe odbędą się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym:

-niedziela, 29 kwietnia – eksportacja o godz. 19.00
-poniedziałek, 30 kwietnia – Msza św. pogrzebowa o godz.15.00

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Zmarł ksiądz Andrzej Cuber. Odszedł wyjątkowy proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym”

  1. Bardzo współczuję że zmarł taki cudowny ksiądz naszej parafii, dlatego podczas każdej mszy w tygodniu lub w niedzielę módlcie się za Ś.P księdza Andrzeja Cuber dowolną modlitwą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close