KrajRegion

Zmiana czasu 2019: kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni?

Marzec – w tym miesiącu będziemy przestawiać zegarki na czas letni. Kiedy dokładnie zmieniamy czas z zimowego na letni?

Robimy masę, czyli WIELKI TEST NIEMIECKICH SŁODYCZY w TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

Zmiana czasu 2019 na letni nastąpi w nocy z 30 na 31 marca, czyli w ostatni weekend marca. Właśnie wtedy trzeba będzie przestawić zegarki o jedną godzinę – z godziny 2:00 na 3:00.
Czas letni wprowadzono dla oszczędności energii. W okresie od kwietnia do października dni stają się dłuższe, przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę do przodu ma za zadanie efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego.
W Polsce z czasu zimowego na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca.
W Ameryce Południowej zmiana czasu obowiązuje w Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju. W Ameryce Północnej, w USA, Kanadzie i Meksyku.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zmiana czasu 2019: czy najbliższa będzie ostatnią? Jest propozycja Komisji Transportu PE

Zmiana czasu 2019: czy najbliższa będzie ostatnią? Jest propozycja Komisji Transportu PE

LIKWIDACJA ZMIANY CZASU

W konsultacjach społecznych przepytano 4,6 mln osób. Okazało się, że większość chce likwidacji zmiany czasu. Mimo, że konsultacje nie są wiążące dla polityków, bardzo możliwe, że zmiana czasu zostanie w końcu zlikwidowana.

Komisja Europejska zapytała o tę sprawę mieszkańców Unii Europejskiej. Głos zabrało 4,6 miliona osób i aż 84 proc. opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu.

Zmiana czasu regulowana jest przez odpowiednią dyrektywę i podyktowana jest konkretnymi przesłankami. Chodzi m.in. o uniknięcie problemów na lotniskach, dlatego też jednakowe przepisy obowiązują w całej Unii.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close