KrajRegion

Zmiany w szczepieniach od 10 maja. Osoby niepełnosprawne będą miały pierwszeństwo

Od 10 maja, osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo w punktach szczepień powszechnych. Taka osoba wraz z opiekunem nie będzie musiała umawiać się na termin – poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Od początku szczepień liczne środowiska osób niepełnosprawnych nieustannie postulują o to, żeby te grupy były objęte priorytetowym szczepieniem. Cieszę się, że dzisiaj jest ten moment, w którym możemy zaproponować konkretne rozwiązania – podkreślił podczas konferencji wiceminister rodziny Paweł Wdówik.

Najważniejsza informacja, jak ogłosił pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, jest taka, że od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo w punktach szczepień powszechnych.

– Taka osoba wraz z opiekunem nie będzie musiała umawiać się na termin – zapewnił Michał Dworczyk.

Szczepienia w ośrodkach opieki od 10 maja

Również 10 maja br. rozpoczną się szczepienia przeciw Covid-19 w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych, czyli w warsztatach terapii zajęciowej, w zakładach aktywności zawodowej, w środowiskowych domach samopomocy, centrach integracji społecznej czy klubach integracji społecznej.

– Te wszystkie podmioty będą mogły zamawiać szczepienia tak jak niegdyś DPS-y, kiedy rozpoczynaliśmy program szczepień, tak te podmioty będą mogły zwracać się, czy to do punktu prowadzącego szczepienia, czy to do mobilnych jednostek szczepień, zamawiać szczepienie nie tylko dla swoich podopiecznych, ale również dla opiekunów tych osób oraz wszystkich pracowników takich jednostek – wskazał szef Kancelarii Premiera.

Jak zaznaczył, zamówienia na szczepionki dla tych placówek będą traktowane priorytetowo przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Źródło: gov.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Znowu strzelanina na Śląsku! Tymczasem podczas policyjnego pościgu [ZDJĘCIA]

Jedni puchary już mają, drudzy się o nie biją. Raków Częstochowa podejmie Piasta Gliwice

Dziewczyna z Rudy Śląskiej może zarządzać karierami mega-gwiazd muzyki z całego świata!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close