RegionWiadomość dnia

Znaleźli haszysz za ponad 10 milionów! Wyłożyli nim całą podłogę w samochodzie! [WIDEO, ZDJĘCIA]

To jeden z największych udaremnionych przemytów w ostatnim czasie. Pogranicznicy w kontrolowanym samochodzie znaleźli haszysz, warty na czarnym rynku ponad 10 milionów złotych. Znaleźć narkotyki – chociaż było ich 200 kilogramów – łatwo jednak nie było.

 

 

Liderzy PiS na konwencji w Katowicach: Wara od naszych dzieci!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad 200 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł. Narkotyki należały do obywateli Rosji. Mężczyźni próbowali wyjechać dwoma samochodami z Polski przez drogowe przejście graniczne w Terespolu.

Podczas szczegółowej kontroli pojazdów z użyciem psów służbowych DILER oraz INDIA, w skrytkach konstrukcyjnych ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki z oleistą substancją. Łącznie ujawniono ponad 200 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł.

Zatrzymani kierowcy usłyszeli już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Decyzją sądu zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Mężczyznom za popełniony czyn grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Krajowej – Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Lublinie.

(źr: Straż Graniczna)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad 200 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł(źr: Straż Graniczna)
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad 200 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł(źr: Straż Graniczna)
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close