Znamy już program konkursów skoków Pucharu Świata w Wiśle. Pierwsze skoki już 16 listopada

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa miesiące najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Wisły, aby po raz drugi w historii na skoczni im. Adama Małysza zainaugurować sezon startów w Pucharze Świata. Poznaliśmy program zawodów listopadowej inauguracji.

ZOBACZCIE KONIECZNIE TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ! [24-30.09.2018]

Tradycyjnie już rywalizacja na wiślańskim obiekcie podzielona została na trzy dni. W piątek, 16 listopada o godzinie 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę czeka nas walka najlepszych skoczków narciarskich na świecie w zawodach drużynowych, które rozpoczną się o godzinie 16:00. Natomiast w niedzielę, 18 listopada odbędą się zmagania indywidualne, których początek zaplanowano na godzinę 15:00.

Przed rokiem podczas historycznej inauguracji na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince w zawodach drużynowych triumfowali Norwegowie, którzy o 17,3 punktu pokonali reprezentacje Polski i Austrii, które wspólnie stanęły na drugim stopniu podium. W konkursie indywidualnym pierwsze w karierze zwycięstwo odniósł wówczas Japończyk Junshiro Kobayashi. Drugie miejsce wywalczył Kamil Stoch, natomiast tuż za nim uplasował się Austriak Stefan Kraft.