RegionWiadomość dnia

Znęcał się nad żoną i synem. Teraz może posiedzieć nawet 8 lat

Nie pomogła procedura niebieskiej karty. 34-letni mężczyzna znęcał się nad swoją 30-letnią żoną oraz 7-letnim synem. Był już wcześniej karany. Aktualnie przebywa w areszcie.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Cały dramat rozgrywał się już od jakiegoś czasu w jednym z siemianowickich mieszkań, jednak tym razem przestraszona zachowaniem męża żona wezwała na pomoc policję. Przekazała mundurowym, że jest nietrzeźwy, biję ją, grozi śmiercią, szarpie oraz niszczy przedmioty znajdujące się w mieszkaniu. Agresja 34-latka nie opadła nawet po pojawieniu się na miejscu funkcjonariuszy policji – Ci zakuli domowego oprawcę w kajdanki i zawieźli prosto na izbę wytrzeźwień. Okazało się, że mężczyzna był już skazany za znęcanie się oraz jest, że jest całkowicie uzależniony od alkoholu, stąd w jego agresywnych zachowaniach pojawiają się urojenia.

Zdjęcie z zatrzymania domowego oprawcy. [fot. Śląska Policja]
Zdjęcie z zatrzymania domowego oprawcy. [fot. Śląska Policja]
Jak możemy przeczytać na stronie KWP w  KatowicachZgromadzony materiał dowodowy potwierdził, że mężczyzna przez kilka miesięcy groził, szarpał, wykręcał ręce, dusił, popychał i bił swoją żonę. Wielokrotnie groził jej również pozbawieniem życia. Swoją agresję wyładowywał też na 7-letnim synie.

Mężczyzna spędzi w areszcie miesiąc. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad żoną i synem.

Czym jest niebieska karta? Jak możemy przeczytać na stronie infor.pl:

Zarządzenie Niebieska Karta Komendanta Głównego Policji z dnia 18 lutego 2008 r. określa, że procedura „Niebieskie Karty” to ogół czynności podejmowanych i realizowanych przez policjantów, zgodnie z przepisami zarządzenia, w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie, rozumianej w sposób określony w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

źródło: KWP Katowice, www.infor.pl
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close