AlarmRegionWiadomość dnia

Zniszczenia jak po wojnie albo tajfunie! TAK wyglądają śląskie gminy po burzach i zalaniu! [WIDEO]

Podtopione posesje, zniszczone drogi i połamane drzewa – tak wygląda dziś duża część województwa śląskiego po wczorajszych burzach i nawałnicach. Tylko do 6 rano strażacy interweniowali ponad 600 razy. Najwięcej w powiecie wodzisławskim.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


– Opady były straszne, błyskawice. Ale opady to jest mało powiedziane, że leje. To jakby ktoś lał wodę z wiadra. No i tu na skrzyżowaniu – przed skrzyżowaniem widziałem, że samochody zwalniają, jeden samochód osobowy zaczął płynąć, ja jeszcze go jakoś go ominąłem, ale przede mną – do metra – mówi Jerzy Sobik, mieszkaniec Marklowic.

Zniszczenia jak po wojnie albo tajfunie! TAK wyglądają śląskie gminy po burzach i zalaniu!
Zniszczenia jak po wojnie albo tajfunie! TAK wyglądają śląskie gminy po burzach i zalaniu!

Mocno ucierpiała Zawada – dzielnica Wodzisławia Śląskiego. Boisko występującego w B-klasie Naprzodu Zawada zostało całkowicie zalane, osunęły się skarpy, na których ustawione były ławki dla rezerwowych piłkarzy. Woda wyrządziła też szkody w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1.

– No zauważyliśmy przede wszystkim z ogromnym zmartwieniem taflę boiska ze sztuczną nawierzchnią. Widzimy, że cała nawierzchnia zaczyna się podnosić no i wiadomo – jest zabłocone. Natomiast tutaj, jak zauważyliście, skarpa się oberwała, więc mamy wszystkie kubły połamane – mówi Bożena Pluta, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.

 

To z kolei oddalone o kilka kilometrów Rydułtowy. Woda zalała kompletnie ul. Radoszowską, utknął na niej samochód dostawczy.

– Rozlewisko tam jest kilkuhektarowe, bo to jest obniżony teren na skutek działalności górniczej. I te zdarzenia są cykliczne. Z różną częstotliwością, w zależności od aury, ale to się powtarza, to jest historia już zamierzchła od ponad 30 lat – mówi Karol Matuła, mieszkaniec Rydułtów.

Zniszczenia jak po wojnie albo tajfunie! TAK wyglądają śląskie gminy po burzach i zalaniu!
Zniszczenia jak po wojnie albo tajfunie! TAK wyglądają śląskie gminy po burzach i zalaniu!

Usuwanie szkód może potrwać jeszcze długo. W akcję na terenie województwa śląskiego zaangażowano około 3 tysięcy strażaków. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: wodzisławskim, rybnickim i raciborskim.

– We wszystkich tych zdarzeniach została poszkodowana jedna osoba. W Katowicach samochód osobowy uderzył w drzewo przewrócone na DK86, następnie wpadł do rowu, kierowca z obrażeniami został zabrany do szpitala – mówi mł. bryg. Aneta Gołębiowska, KW PSP w Katowicach.

Prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne. Od niedzieli w województwie śląskim znowu mogą występować burze z deszczem.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W Rybniku nie będzie miał kto leczyć? Lekarze z WSS nr 3 biją na alarm

Rybnik: Brawurowa akcja złodziei! Włamali się do marketu przez dziurę w ścianie! [WIDEO]

Tragiczny początek sezonu motocyklowego na śląskich drogach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close