Region

Żory: 25-latka ofiarą skimmerów. Wypłacali z jej konta rupie indonezyjskie

Kilkaset złotych straciła 25-letnia studentka z Żor, której bank zablokował konto z powodu podejrzanych transakcji. Kobieta otrzymała informację, że ktoś wypłacał jej pieniądze w indonezyjskiej walucie. Najprawdopodobniej pokrzywdzona padła ofiarą skimmerów.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Jak powstają nasze newsy? Zobaczcie nowy spot SILESIA FLESZ TVS

Do komendy zgłosiła się 25-letnia studentka z Żor, która powiadomiła o włamaniu na jej konto bankowe. Dwa dni wcześniej otrzymała ona wiadomość z banku z prośbą o kontakt, gdyż z jej konta zaczęły w podejrzany sposób znikać pieniądze.

Mikołów: Saperzy wyciągają arsenał broni z ziemi przy Wiślance. Są kolejne odkrycia! [WIDEO]

Jak się okazało bank odnotował kilka płatności i wypłat gotówki w rupiach indonezyjskich, wówczas to zablokował konto 25-latki i natychmiast powiadomił ją o incydencie. Bezprawnych prób płatności było nieco więcej, jednak dzięki reakcji banku nie zostały one sfinalizowane.

Studentka z Żor najprawdopodobniej padła ofiarą skimmerów, którzy to w bezprawny sposób uzyskują dostęp do kont bankowych kopiując pasek magnetyczny. Choć kobieta nikomu nie przekazywała karty, czy danych dostępowych do konta to w ostatnim czasie sporo podróżowała. Wówczas to właśnie mogło dość do popełnienia na jej szkodę przestępstwa.

Źródło: KMP Żory, foto: archiwum

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close