KrajRegion

Żory: Czy program STOP SMOG będzie realizowany? Zebrano deklaracje

W związku z głosami mieszkańców Urząd Miasta Żory przedłużył do 10 września termin składania deklaracji udziału w programie STOP SMOG.

 

Szpitale w woj. śląskim to umieralnie?! RAPORT MIAŻDŻY!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera niedziela 19:50 w Telewizji TVS

Pomimo akcji informacyjnej i znacznie przedłużonego terminu zainteresowanie programem okazało się w Żorach niewielkie. W związku z tym nie zostanie on na terenie Żor zrealizowany.

W ciągu dodatkowych dwóch miesięcy czasu deklaracje udziału w programie STOP SMOG złożyło sześciu mieszkańców. Łącza ilość osób zainteresowanych udziałem w programie na dzień 10 września wyniosła 51 osób. Zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów, w celu złożenia wniosku o dofinansowanie, realizacja przedsięwzięć związanych z termomodernizacją musi objąć nie mniej niż 2% wszystkich budynków jednorodzinnych, co dla Miasta Żory daje liczbę 125 budynków. W związku z niedostateczną liczbą chętnych osób, program STOP SMOG nie zrealizuje się na terenie Gminy Miejskiej Żory.

 

STOP SMOG

Przypomnijmy, program powstał z myślą o najmniej zamożnych gospodarstwach domowych. W jego ramach możliwe jest dofinansowanie przedsięwzięć ograniczających emisję szkodliwych substancji do otoczenia, jak również ograniczenie zużycia ciepła w budynkach jednorodzinnych.

 

Żory mają nowe centrum przesiadkowe. Dziś zostało oddane do użytku

(źródło: zory.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close