Żory dla mężczyzn. W ŻCOP działa grupa wsparcia dla panów
Już w najbliższy wtorek w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbędzie się spotkanie Męskich Kręgów. To warsztaty rozwoju osobistego wyłącznie dla mężczyzn. Czym są Męskie Kręgi?
Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ
Pracujemy głównie metodami warsztatowymi opartymi na Waszym doświadczeniu. W sprzyjającej atmosferze otwartości i zrozumienia budujemy miejsce dla podzielenia się tym, czemu jako mężczyźni stawiamy czoła każdego dnia naszego życia – tłumaczą Nowi Wojownicy.
Po co i dla kogo?
Zastanawiasz czy „to jest dla Ciebie”? Pamiętaj, że tutaj nikt niczego od Ciebie nie oczekuje – to przestrzeń otwarta do tego, aby dawać wsparcie innym i takie wsparcie otrzymywać. To spotkanie jest również znane pod nazwą Kręgu Mężczyzn. W przerwie mamy też czas na wspólny posiłek zorganizowany przez któregoś z uczestników – mówi Adam Skrobol, organizator i prowadzący Męskich Kręgów.
Na formułę spotkań składa się doświadczenie warsztatowe, jak również wspólny posiłek oraz spotkanie w kręgu. Do uczestnictwa w projekcie zaproszeni zostali zarówno bywalcy. Nie brak jednak miejsca dla wszystkich panów, którzy potrzebują męskiego wsparcia i towarzystwa. Mile widziani są panowie z Żor i okolic – Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Mikołowa, Pszczyny.
Spotkania odbywają się w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych na os. Sikorskiego (I. piętro). Najbliższe warsztaty odbędą się 16 lipca. Kolejne odbędą się według harmonogramu:
- 6, 27 sierpnia
- 17 września
- 15 października
- 5 i 26 listopada
- 17 grudnia
Wszystkie rozpoczną się o 18.00.
Prowadzący Męskie Kręgi to Adam Skrobol – ojciec dwóch synów, trener, przedsiębiorca, projektant, webdeveloper i pasjonat pracy w drewnie. Współzałożyciel organizacji NowiWojownicy.org w ramach której od trzech lat prowadzi Męskie Kręgi i warsztaty dla ojców. Pracuje z dziećmi i dorosłymi, w tym z osobami z niepełnosprawnościami. Między innymi prowadzi warsztaty w oparciu o techniki teatralne, improwizację oraz opowiadając baśnie do muzyki na żywo.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
(źródło: zory.com.pl)