KrajRegion

Żory: Jest 3 mln zł z ministerstwa na halę sportową

Żory: Minister sportu i turystyki Witold Bańka podpisał właśnie umowę na dofinansowanie dwóch inwestycji w Żorach: hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz zaplecza dla hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3.

 

Żory odwiedzili minister Witold Bańka, wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża oraz wiceprezydent Żor Daniel Wawrzyczek. Spotkanie dotyczyło dofinansowania dwóch obiektów znajdujących się w Żorach.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Strajk nauczycieli: matura w tym roku zagrożona? TOP 5 Silesia Flesz

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki, jak również budowa zaplecza sanitarno-szatniowego dla hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 uzyskały dofinansowanie w ramach programu Ministra Sportu i Turystyki „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

W ramach pierwszego projektu istniejący budynek szkolny rozbuduje się o nowy budynek hali sportowej, wraz z zapleczem techniczno-szatniowym. Plan przewiduje realizację tej inwestycji w latach 2019-2020. Wartość projektu to 7,6 mln zł, zaś dofinansowanie wyniesie 2,5 mln zł.

Druga inwestycja, planowana na lata 2019-2020, to rozbudowa hali sportowej o zaplecze sanitarno-szatniowe. Wartość tego projektu to 950 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 475 tys. zł.

Cieszę się, że mamy okazję dofinansować obiekt, który będzie służył lokalnej społeczności: dzieciom, młodzieży i pozostałym mieszkańcom. Mamy przeświadczenie, że infrastruktura sportowa to inwestycja zawsze służąca lokalnej społeczności. Dlatego życzę władzom miasta, by nie przestawać inwestować w zdrowe, aktywne społeczeństwo. Trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji – mówił minister sportu i turystyki Witold Bańka chwilę przed podpisaniem umowy.

Jestem przekonany, że zrealizujemy te umowy, tak jak realizujemy wszystkie zamierzenia. Myślę, że te ważne i oczekiwane inwestycje już w przyszłym roku będą gotowe do użytku – dodał wiceprezydent Żor Daniel Wawrzyczek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Żory: Otwarcie sezonu w Twinpigs. Przeżyj amerykańską przygodę!

(źródło: zory.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close