KrajRegion

Żory: W Parku Cegielnia będzie bezpieczniej. Trwa budowa oświetlenia

Żory: Już niedługo z toru rolkowego i boiska do gry w bule będzie można bezpiecznie korzystać także po zmroku. Trwa budowa oświetlenia.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

Park Cegielnia to żorskie centrum aktywności gdzie mamy m.in. skate park, siłownię, tor rolkowy, boisko do gry w bule. Wielokrotnie jednak korzystający zwracali uwagę na słabe doświetlenie toru rolkowego. Urząd Miasta zaadresował w końcu te prośby przeznaczając ponad 212 tysięcy złotych na budowę oświetlenia.

„Budowa oświetlenia pozwoli w pełni wykorzystać atrakcje Parku Cegielnia, także po zmroku. Przede wszystkim wpłynie jednak na poprawę bezpieczeństwa użytkowników toru.” – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.

Na całej długości toru rolkowego zamontowane zostaną w sumie 42 słupy z nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi LED. W ramach tej inwestycji doświetlone zostanie także boisko do gry w bule. Zamiast istniejącego słupa oświetleniowego tuż obok boiska zabudowany zostanie nowy, 10-metrowy słup z dwoma naświetlaczami LED. Prace według planów potrwają do końca lipca.

Przypominamy, że w tym czasie korzystanie z toru rolkowego może być utrudnione.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Żory: Westernowy dancing z foodtruckami, czyli pyszne jedzenie i zabawa

(źródło: zory.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close