Region

Żory: wyłudzał pieniądze „na chorą córkę”. Okłamywał znajomych

Policja z Żor zatrzymała 31-letniego mężczyznę, który wyłudzał pieniądze mówiąc, że są mu potrzebne na rehabilitację córki. Ale to nie wszystko, bo oszust prosił też o pieniądze kłamiąc, że zabrakło mu na paliwo. Jego córka była zdrowa, a mężczyzna nie posiadał nawet prawa jazdy i samochodu.

Wycinka w Parku Śląskim: Coraz więcej protestów w obronie drzew!

31-latek oszukiwał od ubiegłego roku. Zazwyczaj o pieniądze prosił znajomych, ale zdarzały się też osoby obce. Kłamiąc, że potrzebuje pieniędzy na rehabilitację albo paliwo wyłudzał kwoty od 100 do 250 zł. Oszukał wiele osób, ale żadna z nich nie złożyła zawiadomienia o przestępstwie. Dopiero przypadkiem policjanci wpadli na trop oszusta i zaczęli go poszukiwać.

Okazało się, że 31-latek ukradł telewizor i mikrofalówkę z hotelu, w którym mieszkał. Do tego, w styczniu tego roku, „wyniósł” z jednego ze sklepów ekspres do kawy za 4,5 tys. zł.

Mężczyzna został już zatrzymany przez policję. Usłyszał 15 zarzutów i przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP w Żorach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close