RegionSport

Żużlowcy Śląska Świętochłowice zbierają pieniądze na starty w internecie!

Młodzi żużlowcy ze Śląska Świętochłowice nie mają za co jeździć na zawody. Klub postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy na popularnym portalu Zrzutka.pl. Potrzeba 100 tys. zł. Osoby, które wesprą klub, w zamian będą mogły się reklamować.

 

Były prezydent traci mandat, bo ma pianino? I co jest w poradniku „Jak przeżyć na SOR?” Sprawdźcie w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Sytuacja finansowa nie jest ciekawa na ten moment. Kwota 100 tys. zł, którą chcemy zebrać na tej akcji Zrzutka.pl to tak naprawdę zaspokoi nasze podstawowe potrzeby, które mamy do objechania całego sezonu 2019 – mówi Krzysztof Sichma, prezes MS Śląsk Świętochłowice

– Nie ukrywam, że jest to dla nas problem, ale staramy się połatać jakoś. Na tyle, ile możemy, szukamy też innych dróg finansowania i próbujemy dojechać do końca 2019. A później zobaczymy co będzie dalej – mówi Grzegorz Gabor, MS Śląsk Świętochłowice.

Na złą sytuację klubu złożyła się także niższa kwota dotacji z urzędu miejskiego. W ubiegłym roku Śląsk dostał około 150 tys. zł. W tym roku – 80 tys. zł. A w lipcu tego roku ma zorganizować Mistrzostwa Świata w speedrowerze, czyli tzw. żużlu na rowerze.

– Niestety, zła kondycja finansowa miasta zmusza do decyzji związanych z obcinaniem dotacji dla klubów sportowych. Niemniej jednak, głównie z uwagi na to, że za chwilę przed nami organizacja Mistrzostw Świata w speedrowerze, już w tej chwili zawiązał się komitet organizacyjny i trwają starania zmierzające do tego, aby te środki, przynajmniej na organizację Mistrzostw Świata, pozyskać – mówi Katarzyna Tomczyk, UM w Świętochłowicach.

Żużlowcy Śląska Świętochłowice zbierają pieniądze na starty w internecie!
Żużlowcy Śląska Świętochłowice zbierają pieniądze na starty w internecie!

Problem jest też ze stadionem Śląska, który obecnie wygląda fatalnie. Młodzi żużlowcy muszą trenować w Rybniku i Opolu. Na ukończenie remontu stadionu miasto na razie pieniędzy nie ma.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close