KrajRegion

Związkowcy z Solidarności znowu odwiedzają biura poselskie na Śląsku i w Zagłębiu i pytają o PROGRAM DLA ŚLĄSKA

W poniedziałek, 4 lutego przedstawiciele śląsko-dąbrowskiej Solidarności znowu odwiedzają biura posłów Prawa i Sprawiedliwości z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. To część ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez NSZZ Solidarność.

 

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz


Delegacje związkowców przekazują posłom petycję zawierającą postulaty „Solidarności” zarówno o charakterze ogólnokrajowym, jak również te, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego regionu, oraz jakości życia jego mieszkańców, Chodzi w szczególności o postulat realizacji Programu dla Śląska, a także wsparcia dla przemysłu motoryzacyjnego i zbrojeniowego.

Związkowcy odwiedzili dzisiaj posłów PiS ze Śląska i Zagłębia. To protest przeciwko zmianom w JSW

Akcja to pokłosie decyzji konwentu przewodniczących zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ Solidarność z 11 stycznia, dotyczącej powołania sztabu protestacyjno-strajkowego.

Jednym z głównych zarzutów związku wobec rządzących jest coraz gorsza kondycja dialogu społecznego w Polsce, co przejawia się m.in. postępującą marginalizacją Rady Dialogu Społecznego. Przedstawiciele „S” wskazali również na nierówne traktowanie przez rząd postulatów płacowych poszczególnych grup zawodowych w sferze budżetowej.

(źr: WZ/Śląsko-Dąbrowska Solidarność)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close