Region

Zwiedzanie miasta w innej formie, czyli Rajd Renifera w Zabrzu

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji już po raz piąty ma ogromną przyjemność zaprosić na Rajd Renifera! Tym razem odbędzie się on 14 grudnia, a rozpocznie się o godz. 14.00 na placu Wolności w Zabrzu. Nowe miejsce, wszak wcześniej Rajd Renifera ruszał z placu Warszawskiego, to niejedyna zmiana! W tym roku Rajd Renifera będzie imprezą towarzyszącą dla Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Rajd Renifera to motoryzacyjna impreza turystyczno-krajoznawcza po Zabrzu przeznaczona dla wszystkich miłośników motoryzacji. Każda załoga uczestnicząca w imprezie otrzyma mapę z zaznaczonymi kilkudziesięcioma punktami w mieście. Po dojechaniu w wyznaczone miejsce czeka na nich szereg zadań: zagadki związane bezpośrednio z miejscem, w które dojechali, a także wyzwania związane z pierwszą pomocą, techniką jazdy, znajomością przepisów drogowych, ale także historią miasta czy nawigacją!

Tradycyjnie dla naszych rajdów „Renifer” jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Aby to podkreślić, w tym roku wyznaczyliśmy dwie kategorie dla zawodników: CLASSIC (dla pojazdów z rocznika 1993 roku i starszych lub też z innych przyczyn zarejestrowanych jako pojazdy zabytkowe) oraz TURYSTYK (dla wszystkich innych pojazdów) – zaznaczają organizatorzy.

Zapisy odbędą się w dniu imprezy na pl. Wolności. Wyjazd na trasę przewidziany jest o godz. 15. Uczestnictwo jest zwolnione z wszelkich opłat.

W tegorocznej edycji partnerami Rajdu Renifera są: MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego, Stowarzyszenie Śmiercioodporni, Pogotowie Ratunkowe Eskulap, sklep motoryzacyjny Profesjonalny Mechanik, studio Carbon Detailing oraz Teatr Nowy w Zabrzu.

Wszelkie informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej (www.zsmm.pl) oraz profilu www.Facebook.com/ZSMMpl.

Zwiedzanie miasta w innej formie, czyli Rajd Renifera w Zabrzu (fot.mat.prasowe)
Zwiedzanie miasta w innej formie, czyli Rajd Renifera w Zabrzu (fot.mat.prasowe)

źr. inf.prasowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close