Żwir-Trans – rodzinna firma [POLSKIE ZNACZY DOBRE]
W programie „Polskie znaczy dobre” odwiedzamy rodzinną grupę firm Żwir-Trans, wiodącą w regionie wytwórnią betonu towarowego oraz prefabrykatów takich, jak bloczki betonowe czy też płyty drogowe.
W najnowszym odcinku „Polskie znaczy dobre” odwiedzimy miejscowość Mostki w gminie Zduńska Wola i zobaczymy, w jaki sposób wydobywa się żwir do produkcji betonu.
Oglądaj „Polskie znaczy dobre” we wtorki o 16:55 w TVS!
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ludzki dramat i śmierć w Sosnowcu wstrząsnęły Polską! TOP 5 Silesia Flesz
Beton stosowany był już w starożytności. Przygotowano go wtedy z cementu wytwarzanego między innymi z pyłu wulkanicznego. Nazywany jest sztucznym kamieniem i podobnie, jak większość tych naturalnych, ma dużą wytrzymałość na ściskanie i małą na rozciąganie.
Żwir-Trans – początki
Żwir-Trans to rodzinna grupa firm, która powstała w 1996 roku, prowadzona przez państwa Gierczyńskich – pana Mariana i jego dzieci.
Pracujemy z bratem razem z ojcem, odkąd skończyliśmy studia – mówi Błażej Gierczyński, właściciel firmy Żwir-Trans. – Każdy ma swoje obowiązki. Pomagamy w księgowości, brat zarządza transportami, a tata – z racji swojego wieku – tylko dogląda. Myślę, że z pokolenia na pokolenie będziemy to kontynuować.
Początki nie były łatwe, jak wiadomo – wspomina Agata Gierczyńska, właścicielka firmy Żwir-Trans. – Zaczynaliśmy głównie od klientów indywidualnych, czyli budowa domów jednorodzinnych, przede wszystkim. Z czasem poszerzyliśmy swoją działalność o klientów, budowę dróg i rozwój infrastruktury.
Żwir-Trans dziś
Firma Żwir-Trans jest wiodącą w regionie wytwórnią betonu towarowego oraz prefabrykatów takich, jak bloczki betonowe czy też płyty drogowe. Obsługuje zarówno firmy, jak i odbiorców indywidualnych w zakresie dostaw mieszanek betonowych oraz zapraw wszystkich przewidzianych normą klas i marek.
Ślad działalności naszej firmy tak naprawdę widoczny jest już u podstaw każdej budowy – dodaje Agata Gierczyńska. – Zaczynając właśnie od przygotowania terenu pod budowę, jak również jego utwardzenie. Nawozimy specjalne kruszywo, aby ta budowa mogła się rozpocząć. Poprzez samo już wylewanie fundamentów, później stropów, kończąc na elementach dekoracyjnych.
Jak wygląda codzienna praca firmy Żwir-Trans oraz jakie firma ma plany na przyszłość? O tym, jak również o największych projektach zrealizowanych przez Żwir-Trans – już dziś (27 marca) w programie „Polskie znaczy dobre” TVS o 16:35!
WIDZIAŁEŚ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU?
POLSKIE ZNACZY DOBRE: Żeby zielone było bardziej zielone. Dr Green -producent nawozów dolistnych
Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!
Facebook Instagram(Marlena Borczyk)