KrajRegion

Żyrafa maskotką World Athletics Relays Silesia 21. Do zawodów pozostało 150 dni

„Dzień dobry nazywam się Lunani i jak Państwo widzą jestem żyrafą – zapraszam na World Athletics Relays Silesia 21”. Tak by prawdopodobnie powiedziała Lunani gdyby mówić umiała. Dokładnie za 150 dni, 1 maja przyszłego roku rozpoczną się na Stadionie Śląskim World Athletics Relays Silesia21 (lekkoatletyczne MŚ sztafet) a Lunani będzie główną maskotką tej imprezy. Główną – nie jedyną, maskotką – kapitanem. Dokładnie rzecz biorąc będzie to żywy pierwowzór najważniejszej z maskotek.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Dlaczego Żyrafa? Odpowiedź jest prosta. To przecież właśnie to zwierzę wita spacerowiczów Parku Śląskiego, na którego terenie położony jest Stadion. Jej 16 metrowa, żelbetowa konstrukcja stoi przed Parkiem już 61 lat. Żyrafa doczekała się nawet swojej alei – Alei Żyrafy, która prowadzi prosto do śląskiego ZOO.

Żyrafa wita gości, żyrafa zaprasza do współpracy inne zwierzęta. Sztafeta to przecież drużyna czteroosobowa, potrzebni są zatem jeszcze trzej członkowie bądź członkinie. Każda z maskotek – podobnie jak Lunani – będzie miała swój żywy pierwowzór w śląskim ZOO. Co więcej każde zwierzę – pierwowzór zostanie objęte opieką przez World Athletics Relays Silesia21.

Żyrafa maskotką World Athletics Relays Silesia 21. Do zawodów pozostało 150 dni (fot. Park Śląski)
Żyrafa maskotką World Athletics Relays Silesia 21. Do zawodów pozostało 150 dni (fot. Park Śląski)

Pierwsza maskotka jest już znana, jej imię też. Niebawem ogłosimy więcej informacji na temat 3 pozostałych członków zwierzęcej sztafety, do której powołanie będą mogli wysłać kibice.  Szczegóły wkrótce.

World Athletics Relays Silesia21 to zawody niezwykle prestiżowe. Będzie to ostatnia możliwość zdobycia kwalifikacji olimpijskiej oraz kwalifikacja na lekkoatletyczne mistrzostwa świata Oregon’22. World Athletics Relays Silesia21 będzie piątą w historii edycją imprezy ale dopiero pierwszą rozegraną w Europie. Wcześniej gospodarzami zawodów były Bahamy (trzykrotnie) oraz japońska Jokohama. Organizatorem Silesia21 są World Athletics, Województwo Śląskie oraz Stadion Śląski. Zawody odbędą się 1-2 maja 2021 roku.

Źródło: Stadion Śląski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

45 mln szczepionek trafi do Polski. W lutym 2021 roku będziecie mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19

Przychodnia pocovidowa powstaje w woj.śląskim! To pierwsza taka placówka w regionie

Związkowcy nie chcą niedzieli handlowej 6 grudnia. Wystosowali apel do prezydenta

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close