Skip to content

Ruszył sezon na baszcie w Wodzisławiu. Zobaczcie wideo

14 kwietnia 2024
Redakcja

Wystartował sezon na baszcie rycerskiej w Wodzisławiu Śląskim. Dla wszystkich miłośników historii i poszukiwaczy przygód przygotowano obozowisko rycerskie wraz z średniowiecznym namiotem i paleniskiem.

 

Zabawy jarmarczne i plebejskie, takie jak: strzelanie z łuku do tarczy, rzucanie włócznią, toporkami do celu, przeciąganie liny, bieg damy i rycerza, walki na worki na równoważni. W trakcie sezonu Wieża Romantyczna w Wodzisławiu Śląskim, z której można dostrzec, m.in wschodnie Sudety, będzie do dyspozycji odwiedzających w weekendy przez najbliższe pół roku.

Karolina Komada

Tagi

Podobne wpisy

  • Nadchodzą ekstremalne temperatury! Nie zostawiaj zwierząt w potrzebie

    Monika Sławik
  • Rusza sezon nad zalewem Nakło-Chechło. Kolejne ostrzeżenia służb

    Kamil Janisz
  • Zadzwonił do niego „policjant" - mieszkaniec Zabrza stracił blisko 55 tys. zł

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP